تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۳۱ مرداد ساعت ۱۷:۲۰ بازدید: 1276      نظرات: 2      کد مطلب: 21745
پاسخ فرماندار به چند مطالبه مردمی

افتتاح و کلنگ‌زنی ده‌ها پروژه با اعتبار 1 هزار میلیارد تومان


به گزارش هاژه، صبح امروز طی نشستی با اصحاب رسانه‌ها شهرستان مهاباد، فرماندار مهاباد از افتتاح و کلنگ‌زنی چندین پروژه عمرانی، خدماتی و تولیدی با اعتباری بالغ بر 1 هزار میلیارد تومان خبر داد.
 
 
 
حسن عباسی در این نشست اظهار کرد: 66 پروژه با 640 میلیارد تومان اعتبار مربوط به بخش عمرانی، 31 پروژه شهری با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد تومان و 28 پروژه عمرانی با اعتبار 119 میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: علاوه بر پروژه‌های بزرگ صنعتی همچون کارخانه قند، فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی و پروژه‌های عمرانی در شهر، افتتاح چندین مدرسه در شهر و حوزه روستا، آسفالت راه روستایی، آبرسانی و گازرسانی به 65 روستا جزو پروژه‌هایی است که در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد.
حسن عباسی با بیان اینکه افتتاح پروژه‌های ناقص و یا طرح‌هایی که قبلا مورد بهره برداری قرار گرفته باشد از برنامه ریزی هفته دولت امسال حذف شده تصریح کرد: برخی از مشکلات سطح شهرستان از چند سال گذشته باقی مانده که ما در این دوره تلاش می‌کنیم بخش عمده آنها را حل و فصل کنیم، تلاش برای تأسیس نگارخانه، مجتمع فرهنگی، پردیس سینمایی و... از مواردی است که در حال تلاش برای جذب اعتبارات یا احداث آن هستیم.
وی در ادامه اضافه کرد: پردیس سینمایی شهر مهاباد بصورت جدی از سوی شهرداری درحال پیگیری است و در تلاشیم سهمیه چند رشته تحصیلی را برای دانشکده پرستاری جذب نماییم تا همزمان با تکمیل شدن 2 بیمارستان این شهر دانشکده پرستاری به دانشکده پزشکی تبدیل شود.
در طی ماه‌های گذشته افزایش تصادفات در جاده برهان و وضعیت نابسامان این جاده، عدم توزیع عادلانه خدمات در محلات شهر و به ویژه در مناطق محروم، وضعیت زمین‌های آذرایثار و عدم رضایت شهروندان از شرکت‌های خدمات‌رسان شهر، بارها از سوی شهروندان مهابادی در رسانه هاژه بازتاب یافته و در این جلسه نیز مطالبات شهروندان به فرماندار بصورت حضوری اعلام شد تا راهکاری عملی برای آن اندیشیده شود.
 عباسی در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت جاده برهان به خبرنگار هاژه گفت: بروز تصادفات بین جاده‌ای به ویژه جاده برهان به چندین عامل مهم بستگی دارد و برابر اعلام کارشناسان یکی از عمده‌ترین آنها خطای انسانی است.
وی افزود: اگرچه وضعیت جاده هم در تصادفات دخیل است اما بخش بزرگی از این تصادفات به خطای انسانی مربوط است و برابر قوانین این مسیر جاده بین شهری محسوب نمی‌شود و برای دسترسی روستاهای این مسیر احداث شده، لذا مسیر تردد از مهاباد به بوکان باید از مسیر اصلی مهاباد میاندوآب انجام شود.
فرماندار مهاباد در رابطه با عدم توزیع عادلانه خدمات در محلات مختلف شهر هم اظهار کرد: این موضوع را قبول داریم و به شهرداری و دستگاه‌های زیربط اعلام می‌گردد.
عباسی با بیان اینکه مشکلات اداری زمین‌های آذرایثار و مجتمع نگین در شهر حل و فصل شده اظهار کرد: تمامی مشکلات اداری زمین‌های آذرایثار و مجتمع نگین، از نظر اداری حل شده اما برخی مشکلات موجود مربوط به اعضا و شرکت تعاونی است که پیگیری خواهد شد.
***جمع‌آوری دکه‌های غیرمجاز سطح شهر***
فرماندار مهاباد در نشست با اصحاب رسانه از افزایش قارچ گونه دکه‌ها در سطح شهر انتقاد کرد و گفت: تعداد زیادی از دکه‌های دایر شده در خیابان‌ها فاقد مجوز است و به شهرداری مهاباد اعلام شده تا دکه‌ها فاقد مجوز جمع‌آوری شود و یا مکانی برای تجمیع دکه‌های شهری در نظر گرفته شود.
بخشی از این نشست خبری با بیان نارسایی‌ها، انتقادات و پیشنهادات همراه بود و در پایان حسن عباسی به سوالات خبرنگاران در حوزه‌های مختلف پاسخ داد. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امید ۱۴۰۲/۶/۱
فرماندار شهرستان باید توجه اش به امنیت شغلی در شهرستان مهاباد باشد .باید به کمبود آرد درشهرستان رسیدگی شود .از شورا های روستا باید تحقیق وبرسی شود.باید خدمات بشتری ارائه شود.با قول وشعار نمی توان عمل کرد .باید با کردار باشد.فرماندار محترم شهرستان مهاباد باید به پناسیل شهرستان مد نظر بگیرد.باید عملکرد دهیارهای مورد بررسی قرار گیرد.برخی از شوراها از قدرت ونفوذ خود سواستفاده می کنند.چرا فرماندار عباسی به فرودگاه در نزدیکی شهرستان قرار بود مجوز ساخت آن صادر شود چی شد؟.چرا فرماندار شهرستان برای برخی ها مانند برادر رفتار می کند و برای برخی ها مثل بیگانه .
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

واحید ۱۴۰۲/۵/۳۱
بەڕێز عەباسی! ئەوە نەبوو بە جواب چۆن جادەی ئەسڵی نێ و ناکرێ کاری لێبکرێ! ساڵانە زیاتر لە 10 تا 15 کەس لەو جادەی بورهان گیانی لەدەست دەدا، کەسانێک کە هەموو سەرمایەن بۆ کۆمەڵگا، بەڕاستی بەداخەم بۆ مەهاباد و بەرپرسی وەک ئێوە کە ئێستاش وادەزانن خەڵک نەزان و بەو پڕوپاگەندانە ئێوە بەر پرسیار نازانن...

نظر خود را براي ما ارسال كنيد