تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۹ آبان ساعت ۱۲:۴۹ بازدید: 564      نظرات: 0      کد مطلب: 22075
غزه زیر آتش توپخانه و بمباران جنگنده‌ها

تلاش‌ها برای آتش‌بس از سوی اسرائیل و آمریکا رد شد


به گزارش هاژه، در شرایطی که شهادت غیرنظامیان در غزه بر اثر حملات سنگین رژیم صهیونیستی ادامه دارد اعضای شورای امنیت به رهبری امارات و برزیل در صدد تهیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای جدید در این شورا هستند.

این پنجمین تلاش برای تصویب قطعنامه در این خصوص است و اعضای شورای امنیت قصد دارند لحن پیش‌نویس را به گونه‌ای تنظیم کنند که هیچ‌یک از اعضای دائم آن را وتو نکنند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هرگونه آتش‌بس را رد کرده و آمریکا نیز با اعلام مخالفت با آتش‌بس خواستار وقفه بشر دوستانه برای کمک رسانی به غزه شده است.

 رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت حماس در غزه اعلام کرده که در نتیجه حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به غزه بیش از ۱۰ هزار فلسطینی شهید و مفقود شدند و بیش از ۵۰ درصد واحدهای مسکونی تخریب شده است.

سازمان ملل نیز حملات اسرائیل را مجازات دسته‌جمعی فلسطینیان توصیف و اعلام کرده که روند کمک‌رسانی فعلی به غزه «محکوم به شکست» است.

هر لحظه که زمان می‌گذرد و جنگ غزه طولانی‌تر می‌شود، امدادرسانی به شهروندان سخت‌تر می‌گردد، گزارش‌ها حاکی از اتمام سوخت و استفاده از حیوانات برای انتقال کالا و آب شرب است و جای امنی در غزه برای پناه‌گرفتن خانواده‌ها وجود ندارد.

صندوق نجات کودکان سازمان ملل روز گذشته در گزارشی اعلام کرد که «کودکانی که در سه هفته اخیر در غزه قربانی شده‌اند، از تعداد کودکان کشته شده در مناطق جنگی جهان از سال 2019 هم فراتر رفته است». 
به گزارش هاژه، در 24 روز گذشته و از زمان آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه نزدیک به 10 هزار نفر کشته شده و هزاران نفر آواره شده‌اند. 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد