تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۹ آبان ساعت ۱۸:۲۰ بازدید: 593      نظرات: 0      کد مطلب: 22078
جذب 137 میلیارد تومان اعتبار در حوزه برق

خطوط و جریان برق در شهرستان مهاباد نوسازی می‌شود


به گزارش هاژه، مدیر شرکت توزیع برق شهرستان مهاباد از جذب 137 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی خطوط و تقویت جریان برق در بخش مرکزی خبر داد.
جلال زایر در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در هفت ماهه سال‌جاری 2 میلیارد تومان اعتبار برای تقویت جریان برق شهرک صنعتی، یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای برق‌رسانی به مسکن معلولین و تعاونی مساکن مهر حقی و همچنین 530 میلیون تومان نیز برای تقویت خطوط برق در روستای گوێچکه‌ده‌رێ هزینه شده است.
وی افزود: در این مدت 79 کیلومتر از خطوط برق شهری و 59 کیلومتر از خطوط برق روستایی به کابل خودنگه‌دار تبدیل شده است و تا پایان سال 50 کیلومتر دیگر در سطح شهر و 20 کیلومتر در بخش روستایی نوسازی می‌شود.
زایر تصریح کرد: تا پایان سال 1403 تمام خطوط برق شهری و بیش از 85 درصد خطوط برق روستایی به کابل خودنگه‌دار تبدیل خواهند شد که تأثیر بسزایی در کاهش نوسانات، اتصال و ... خواهد داشت.
مدیر توزیع برق شهرستاتن مهاباد در ادامه از احداث پست 132 جدید برای شهر مهاباد خبر داد و گفت: این پست در 2 برابر پست توانیر در محدوده برج توتونچی است که در حوالی شهرک خانگی احداث می‌شود، با احداث این زیرساخت ضعف ولتاژ برق در روستاهای محدوده ترشکان و جاده برهان به کلی رفع خواهد شد.
وی افزود: برای بهبود جریان برق برق و حل ضعف ولتاژ در داخل شهر 117 دستگاه ترانس با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد تومان نصب شده است.
زایر تصریح کرد: تا این لحظه 15 کیلومتر از خطوط کابل برق شهرستان به کابل خودنگه‌دار مسی تبدیل شده و این روند تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.
وی در پایان با اشاره به جذب اعتبارات در شهرستان اظهار کرد: اعتبار مشخصی برای پروژه‌ها تعریف نشده و اعتبارات با تهیه طرح‌ و پروژه به شهرستان تخصیص داده می‌شود، لذا برای تأمین اعتبار پروژه‌ها مشکلی نخواهیم داشت.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد