تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۱:۲۴ بازدید: 950      نظرات: 0      کد مطلب: 22092

راهپیمایی سیزده آبان در مهاباد برگزار شد


امروز، شنبە، ١٣ آبان، با حضور دانش‌آموزان، دانشجویان، بازاریان، ورزشکاران، اصناف و اقشار مختلف مردم مهاباد، راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
این راهپیمایی پرشکوه از میدان اقبال لاهوری آغاز و با تجمع در میدان شهرداری پایان یافت.
شرکت‌کنندگان در راهپیمایی شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و با حمل پارچه نوشته‌ها و پلاکاردهایی با مضامین ضداستکباری، خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی ابراز داشتند. شایان ذکر است راهپیمایی امسال مصادف شدە بود با جنایات رژیم جنایتکار صهیونیستی، همین امر باعث سردادن شعارهایی در حمایت از آرمان فلسطین شد.
این مراسم با قرائت بیانیه چند ماده‌ای مختص به این روز پایان یافت.
۱۳ آبان در تقویم به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است.
روز دانش‌آموز در ایران مصادف است با ۱۳ آبان هر سال. علت نامگذاری این روز، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند. به منظور گرامی‌داشت این روز، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است.
در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سه واقعه روی داد شامل تبعید امام خمینی به ترکیه، شهادت تعدادی از دانش آموزان در دانشگاه تهران و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیروان خط امام بود.
هرساله در این روز دانش‌آموزان با برگزاری راهپیمایی ضمن محکوم کردن استکبار جهانی علیه کشورهای آمریکا، اسرائیل و انگلیس شعار می‌دهند .


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد