تاريخ: ۱۴۰۲ شنبه ۲۰ آبان ساعت ۲۰:۲۳ بازدید: 571      نظرات: 0      کد مطلب: 22124
اجلاس کشورهای عربی و اسلامی برای غزه

غزه بوی مرگ می‌دهد


به گزارش هاژه، اجلاس کشورهای اسلامی و عربی درحالی برگزار شد که شهر غزه همچنان زیر حملات شدید هوایی و زمینی قرار دارد و شمار کشته‌های این حملات همچنان درحال افزایش است.

در این اجلاس که با حضور کشورهای عربی، ایران و اندونزی برگزار شد، روسای جمهور و نمایندگان حاضر در این اجلاس ضمن محکوم کردن جنایات اسرائیل در غزه خواستار آتش‌بس فوری و توقف کشتار شهروندان غزه شدند.

در این اجلاس هرگونه کوچاندن اجباری شهروندان غزه به مکانی دیگر قویا محکوم شد و سران کشورهای عربی و اسلامی خواستار حل مسأله فلسطین شدند.

سید ابراهیم رئیسی در این نشست با ولیعهد عربستان و عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر نیز دیدار کرد و در این 2 دیدار نیز بر تقویت همکاری‌ها برای کمک‌رسانی به مردم غزه تأکید شد.

شمار شهدای فلسطینی به شدت درحال افزایش است و غزه با شیوع بیماری‌های عفونی و گوارشی روبرو است.

در همین رابطه وزارت بهداشت غزه از افزایش شمار شهدا در غزه خبر داده و اعلام کرده که  ۱۱۰۷۸ شهروند این شهر در حملات 35 روزه رژیم صیهونیستی به هشادت رسیده‌اند.

بر اساس این گزارش، در میان شهدا ۴۵۰۶ کودک، ۳۰۲۷ زن و ۶۷۸ سالمند وجود دارند، همچنین ۲۷۰۰ گزارش مفقودی دریافت شده که ۱۵۰۰ مورد آن مربوط به کودک است.

در جدیدترین گزارشات وزارت بهداشت غزه اعلام شده که ۳۹ نوزاد نارس که در بیمارستان الشفا و در دستگاه نگهداری می‌شدند، به علت قطعی برق همه آن‌ها جان باختند.

به گزارش هاژه، تا این لحظه تلاش‌ها برای آتش‌بس و ارسال کمک‌ها به غزه به نتیجه نرسیده و دامنه حملات نیز گسترده‌تر از قبل شده است. بیشتر خبرگزاری‌های برای توصیف وضعیت غزه گفته‌اند که این شهر بوی مرگ می‌دهد و حجم خرابی‌ها و وضعیت ساکنان غیرقابل توصیف است.
 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد