تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۲:۴۲ بازدید: 476      نظرات: 0      کد مطلب: 22129

کاراته کار کرمانشاهی نایب قهرمان جهان شد


«مهدی خدابخشی» ملی‌پوش کرمانشاهی وزن ۸۴- کیلوگرم ایران با قبول شکست برابر ستاره کاراته مصر به مدال نقره رقابت‌های قهرمانی جهان دست یافت.

 

رییس هیات کاراته استان کرمانشاه اظهار کرد: در پایان مسابقات کاراته قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان که به میزبانی بوداپست مجارستان برگزار شد در روز آخر این رقابت‌ها و در بخش انفرادی مهدی خدابخش که با شایستگی کامل به این مرحله رسیده بود برابر حریفی از مصر به روی تاتامی قرار گرفت.

 

سعید نصرالهی افزود: مهدی خدابخشی مقابل یوسف بداوی قهرمان سال گذشته جهان حرف چندانی برای گفتن نداشت و با قبول شکست ۹ بر ۲ به مدال نقره بسنده کرد و ستاره کاراته مصر برای دومین سال متوالی، طلای جهان را در این وزن به خود اختصاص داد.

 

وی یادآور شد: خدابخشی در این وزن ابتدا عبدالله بابکر از قطر را ۹ بر صفر و سپس محمد السو از لیبی را پنج بر صفر از پیش‌رو برداشت، وی در ادامه مقابل ماهیر از بوسنی پنج بر ۲ برنده شد و سپس برابر محمد الفرج نماینده مطرح اردن به تساوی چهار بر چهار رسید و با قانون سنشو (کسب امتیاز اول) پیروز شد و به نیمه‌نهایی رسید.

 

رییس هیات کاراته استان کرمانشاه ادامه داد: خدابخشی در مرحله نیمه‌نهایی نیز مقابل ریکیتو شیمادا از ژاپن در مبارزه‌ای تماشایی به برتری ۶ بر ۵ رسید و جواز حضور در فینال را کسب کرد.

 

وی افزود: پیش از مدال خدابخشی و در وزن ۸۴+ کیلوگرم سجاد گنج‌زاده توانست به مدال برنز این رقابت ها دست پیدا کند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد