تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۳:۸ بازدید: 203      نظرات: 0      کد مطلب: 22138

گاز گرفتگی منجر به فوت ۱۴ ایلامی در سال گذشته شد


مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام گفت: سال گذشته ۱۴ فوت ناشی از گازگرفتگی در این استان ثبت شده است.

 

دکتر "محمدسعید امامی نیا" اظهار کرد: گاز گرفتگی ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن باعث مرگ این ۱۴ نفر در نقاط مختلف استان شده است.

 

وی افزود: از این ۱۴ نفر فوتی، هشت نفر آقا و ۶ نفر هم از بانوان بوده اند که جان خود را بر اثر گاز گرفتگی از دست داده اند.

 

امامی نیا با بیان اینکه بیشتر تعداد این فوتی ها متعلق به شهرستان ایلام هستند، یادآور شد: از ابتدی سال جاری تاکنون هیچ موردی از گازگرفتگی منجر به فوت در استان گزارش و ثبت نشده است.

 

وی اضافه کرد: آمار پزشکی قانونی مربوط به افرادی است که فوت آنها به علت گازگرفتگی مسجل شده اما تعداد مراجعه افراد به مراکز درمانی به علت مسمومیت های ناشی از گازگرفتگی که منجر به فوت نمی شود، بیشتر از آمار فوتی های پزشکی قانونی است.

 

امامی نیا تاکید کرد: هرگونه بی احتیاطی در فصل سرما منجر به مسمومیت های خطرناک افراد با گاز منواکسید کربن می شود.

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام ادامه داد: باتوجه به اینکه اکنون در ماه های سرد سال قرار داریم، مردم برای پیشگیری از هرگونه اتفاق ناگواری نسبت به سلامت کارکرد سیستم گرمایشی خود اطمینان حاصل کنند.

 

وی توصیه کرد: شهروندان هشدارهای ایمنی در خصوص راه اندازی و استفاده از سیستم های گرمایشی نظیر بخاری و شومینه را جدی بگیرند تا از بروز هرگونه پیشامد ناگواری جلوگیری شود.

 

سال ۱۴۰۰ نیز تعداد ۱۳ فوتی به علت مسمومیت با گاز منواکسید کربن در استان ایلام ثبت شد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد