تاريخ: ۱۴۰۲ دوشنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۳:۱۲ بازدید: 442      نظرات: 0      کد مطلب: 22140

همکاری غول‌های کره‌جنوبی برای تولید یک محصول!


 

سامسونگ، هیوندای و ال‌جی می‌خواهند با کمک یکدیگر شرکت‌های چینی را در بخش خودرو، باتری، نمایشگر و نیمه‌رسانا‌ها شکست دهند.

 

سامسونگ و دو شرکت بزرگ کره جنوبی، یعنی هیوندای و ال‌جی سال‌ها رقیب یکدیگر بوده‌اند. بااین‌حال، آن‌ها اکنون ظاهراً قصد دارند رقابت خود را تا زمان نامعلوم کنار بگذارند. این سه شرکت بزرگ قرار است در بخش‌هایی مانند هوش مصنوعی، باتری خودرو‌های الکتریکی و ساخت خودرو‌های جدید با یکدیگر همکاری کنند.

 

براساس گزارش KoreaTimes، سامسونگ، هیوندای و ال‌جی باهم متحد می‌شوند تا با ترکیب قابلیت‌های خود قدرتمندتر شوند. ظاهراً هدف این سه شرکت این است که به‌جای رقابت درونی، با یکدیگر همکاری و هم‌افزایی ایجاد کنند. این شرکت‌ها می‌خواهند با کمک هم، شرکت‌های چینی را در بخش خودرو، باتری، نمایشگر و نیمه‌رسانا‌ها شکست دهند.

 

از سمت چپ: «چونگ اویسون»، رئیس گروه هیوندای موتور، «لی جائه یونگ»، رئیس هیئت‌مدیره سامسونگ الکترونیکس و «کو کوانگ مو»، رئیس گروه ال‌جی؛ پاریس، ۲۰۲۳

 

سامسونگ SDI قراردادی با هیوندای برای تأمین باتری‌های P۶ برای خودرو‌های الکتریکی امضا کرده است. این خودرو‌ها با یک بار شارژ مسافتی معادل ۷۰۰ کیلومتر طی می‌کنند و در حوالی سال‌های ۲۰۲۶ تا ۲۰۳۲ وارد بازار اروپا می‌شوند. «لی جائه یونگ»، رئیس سامسونگ الکترونیکس و «چانگ اویسون»، رئیس گروه هیوندای، در رویدادی در کارخانه Cheonan سامسونگ SDI در ماه می ۲۰۲۰ (اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹) اعلام کردند که برای باتری‌های برقی همکاری می‌کنند. سه سال بعد، این اعلامیه نتیجه داد. این شرکت‌ها به همکاری خود ازجمله توسعه باتری‌های نسل بعدی ادامه خواهند داد. همچنین شرکت Samsung Display پنل‌های OLED خود را در اختیار خودرو‌های هیوندای قرار می‌دهد.

 

مدیرعامل سامسونگ SDI گفت که این شرکت تمام تلاش خود را برای تقویت یکه‌تازی هیوندای در بازار جهانی خودرو‌های برقی به‌کار خواهد گرفت. ال‌جی هم سیستم‌عامل webOS Auto خود را برای جنسیس GV۸۰ SUV ارائه می‌کند. جنسیس زیربرند خودرو‌های لوکس گروه هیوندای است. شرکت ال‌جی دیسپلی همچنین پنل‌های OLED WRGB را برای تلویزیون‌های ۸۳ اینچی OLED سامسونگ عرضه می‌کند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد