تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۲۵ آبان ساعت ۱۷:۱۹ بازدید: 605      نظرات: 0      کد مطلب: 22174

سردشت با ۱۵ میلی‌متر، پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی شد


به گزارش هاژه، رییس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان به ویژه مناطق جنوبی گفت: سردشت با ۱۵ میلی‌متر بارندگی در شبانه‌روز گذشته پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود.
اردلان محمدپور در گفتگو با هاژه افزود: با شروع فعالیت سامانه بارشی در منطقه، بارش های پاییزی مناسبی طی شبانه‌روز گذشته در بیشتر مناطق جنوب آذربایجان غربی ثبت شد که بیشترین مقدار آن به سردشت اختصاص داشت.
وی اضافه کرد: در این مدت بارش ها در پیرانشهر ۱۳ میلی‌متر، مهاباد ۹.۴ میلی‌متر، اشنویه ۷.۵ میلی‌متر، بوکان ۵.۷ میلی‌متر، نقده ۴.۹ میلی‌متر، میاندوآب و شاهین‌دژ ۴.۲ میلی‌متر و تکاب ۲.۲ میلی‌متر ثبت شد.
رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار کرد: فعالیت این سامانه امروز، پنجشنبه به صورت پراکنده خواهد بود و از فردا با تزریق رطوبت بیشتر بارش باران تا روز شنبه تداوم خواهد داشت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش ها به صورت برف پیش‌بینی می شود.
محمدپور با اشاره به کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا ادامه داد: با شروع فعالیت این سامانه بارشی به طور میانگین دمای هوا در این منطقه بیش هشت تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کرد و حداکثر دمای هوا مهاباداز ۲۳ درجه به ۱۳ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کرد..
وی گفت: در شبانه‌روز گذشته پلدشت با حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد، گرمترین شهر و اشنویه، سلماس و ارومیه با حداقل دمای سه درجه سانتی گراد سردترین شهر آذربایجان‌غربی بودند؛ در این مدت حداقل دمای هوا در مهاباد به هشت درجه سانتی‌گراد رسید.
وی در خصوص بارش های پاییزی در مهاباد افزود: در سال آبی جاری تاکنون بیش از ۲۸ میلی‌متر بارندگی در ایستگاه هواشناسی مهاباد ثبت شده است.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد