تاريخ: ۱۴۰۳ يکشنبه ۵ فروردين ساعت ۱۷:۵ بازدید: 936      نظرات: 0      کد مطلب: 22828

آخرین وضعیت احداث پردیس سینمایی در مهابادبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، بیش از ٢ دهه از تعطیلی سینمای شهر مهاباد می‌گذرد، سال گذشته، شهرداری مهاباد بە صورت جدی برای ساخت پردیس سینمایی اعلام آمادگی کرد تا به یکی از مطالبات جدی حوزه فرهنگ و هنر پاسخ دهد.

بیش از دو دهه از آخرین اکران فیلم در سینما تربیت هلال احمر در مهاباد می‌گذرد و در خلال این چند سال، نه هلال احمر تمایلی برای واگذاری داشت و نه هزینه‌ای هم برای نوسازی و یا بهسازی آن صرف می‌کرد، اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نیز بودجه‌ای برای پروژه‌های کلانی از این دست نداشت. بارها کارشناسانی از تهران برای بازدید از سینما آمدند اما تخصیص اعتبارات ملی به سرانجام نمی‌رسید.

در این مدت بارها جلسات مسوولان و اعضای شهرداری با فعالان حوزه فرهنگی و هنر شهرستان به بحث و جدال بر سر مطالبات که سینما یکی از مهمترین آن‌ها بود، کشیده شد، هاژه نیز از ابتدای آغاز بکار خود به عنوان یک رسانه این مطالبه را پیگیری کرد.

با افزایش قابل توجه بودجه شهرداری و عبور از بحران‌های متعدد، در نهایت اردیبهشت ماه سال گذشتە، تلاش‌ها به ثمر نشست و اعضای شورای شهر و شهردار از آمادگی برای احداث پردس سینمایی در این شهر خبر دادند، زیرساختی که برای مهاباد با سابقه فرهنگی و هنری‌اش قابل چشم‌پوشی نیست.

بابک رستم‌پور درباره آخرین وضعیت احداث پردیس سینمایی مهاباد اظهار داشت: قرارداد پیمان‌کار بسته شده است، به دلیل پارەای از مشکلات و تعطیلات اخیر، عملیات ساخت مقداری به تاخیر افتاده و پس از تعطیلات این عملیات مجددا آغاز خواهد شد، تا دو الی سه ماه دیگر پروژه مذکور به افتتاح خواهد رسید.

رستم‌پور درباره مشکلاتی در راستای تجهیر این سینما گفت: مقرر شده که سازمان سینمایی جهت تجهیز امکانات سینمای پردیس در دست احداث، اقدام نماید در این صورت در نیمە اول امسال مهاباد، صاحب پردیس سینمایی خواهد شد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد