تاريخ: ۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين ساعت ۱۸:۵۷ بازدید: 138      نظرات: 0      کد مطلب: 22896

دومین جشنواره موسیقی کهن کوردستان برگزار می‌شود


 دومین دوره جشنواره موسیقی کهن کوردستان با حضور جمعی از هنرمندان در روستای تاریخی و گردشگری پالنگان کامیاران استان کوردستان برگزار می‌شود.

 

دومین دوره جشنواره موسیقی کهن کوردستان روز جمعه- ۳۱ فروردین ماه- (۱۹ آوریل ۲۰۲۴) با اجرای گروه‌های دف‌نوازی از شهرهای مختلف کشور و با حمایت ستاد برگزاری مراسم هزار دفِ پالنگان ـ شهرستان کامیاران در استان کوردستان برگزار می‌شود.

 

پیام عزیزی خواننده موسیقی عرفانی به همراه گروه «هزار دف»، گروه «نوای رحمت» و گروه «شاهو دالاهو» در این جشنواره کنسرت برگزار می‌کند.

 

عزیزی در سه بخش جداگانه روی صحنه می‌رود و در این کنسرت‌های بزرگ، تعدادی از قطعات و آهنگ‌های ماندگار خود را به زبان‌های کوردی سورانی، فارسی، عربی، ترکی و کوردی هورامی از جمله «یا رسول الله (ص) یا شاهی مدینه»، «الله مدد»، «یار می‌گوید الله»، «گیانه به‌سیه‌تی»، «یا رسول الله نظری فرما»، «ئه‌ی خودا له‌م ئاگر بارانه» «یار می‌گوید الله»، «یا رسول الله ده‌خیل»، «لبیک»، «طلع البدر علینا»، «ئه‌ی گول گیانم گول»، «مدد مدد»، «مسلمانان»، «یارم چه‌نده جوانه»، «جانی، جانی»، «مه‌گری، مه‌گری»، «ئاگر که‌تییه دلی من»، «همه جا بروم»، «ساقی وه‌ره» و چند آهنگ جدید کُردی را اجرا می‌کند.

 

در دومین دوره جشنواره موسیقی کهن کردستان، اسماعیل حمیدی با اجرای آواهای اهورایی سیاچمانه، نیما شفیعی و هنرمندان استان کوردستان و دیگر هنرمندان استان‌های مختلف کشور به روی صحنه می‌روند.

 

آیین هزار دف، یکی از زیباترین آداب و رسوم روستای تاریخی و گردشگری پالنگان کامیاران است که هر ساله با شکوه خاصی و با حضور گردشگرانی از داخل و خارج از کشور در استان کوردستان برگزار می‌شود.

 

منظر تاریخی روستا و بافت بکر پلکانی آن، «پالنگان» را به یکی از مقاصد گردشگری میراث جهانی هورامان تبدیل کرده است و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این روستا؛ به عنوان مهد تاریخ و مفاخر در سطح منطقه، کم‌نظیر است و با اجرای این مراسم‌های ویژه، گام مهم دیگری با هدف ثبت جهانی این روستا برداشته خواهد شد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد