تاريخ: ۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين ساعت ۱۹:۱۱ بازدید: 162      نظرات: 0      کد مطلب: 22903

سنندج پایتخت جشن‌های موسیقی


شهر سنندج که به عنوان شهر خلاق موسیقی شناخته می شود امروز به پایتخت برگزاری جشن‌های مختلف موسیقی تبدیل شده است و مردم فرهنگ دوست این دیار نیز با استقبال بی نظیر خود زمینه را برای برگزاری بیشتر و بهتر این جشن ها فراهم می کنند.

 

آبان ماه سال ۱۳۹۸ بود که خبر ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی منتشر شد و مسئولیت مسئولان را در زمینه تلاش برای حفظ این عنوان سنگین‌تر کرد.

 

مردم استان کوردستان و شهر سنندج از دیرباز به هنر موسیقی علاقه داشته اند و هنرمندان زیادی نیز در این عرصه درخشیده اند و حتی خانواده‌هایی هستند که این هنر را نسل به نسل منتقل کرده و امروز خانوادگی کنسرت‌های موسیقی برگزار می کنند.

 

با جهانی شدن سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی زمینه برگزاری جشن‌های موسیقی نیز بیشتر فراهم شد و مسئولان و متولیان امر همواره تلاش می کنند که با دعوت از هنرمندان نام آور استان و کشور در قالب‌های مختلف لحظات شادی را برای مردم فرهنگ دوست استان بوجود آورند.

 

نمونه بارز اینگونه برنامه‌ها و جشن‌ها برگزاری نخستین جشنواره موسیقی ویژه بود که مهرماه سال گذشته با حضور ۲۴ گروه از ۱۸ گروه در سنندج برگزار و با استقبال بی نظیر مردم همراه شد.

 

امسال نیز با اینکه هنوز یک ماه از آغاز سال جدید نگذشته است، چراغ برگزاری جشن های موسیقی در مرکز استان و به همت شهرداری و شورای شهر سنندج و هچنین استانداری کوردستان روشن شد.

 

جشن بزرگ موسیقی به مناسبت عید سعید فطر با حضور هنرمندان کردستانی، گروه‌های دف‌نوازی روز جمعه ۲۴ فروردین در پارک روجیار سنندج برگزار شد و مردم سنندج با حضور چشمگیر و بی نظیر علاقمندی خود به هنر موسیقی را نشان دادند.

 

مردم شهر خلاق موسیقی جهان با حضور پرشور خود در این جشن بزرگ تصاویر زیبایی را ثبت و پیام وحدت و فرهنگی بودن این دیار را بار دیگر مخابره کردند.

 

شهردار سنندج روز شنبه در رابطه با برگزاری این جشنواره اظهار کرد: پیام جمعیت چندین هزار نفری در این مراسم جشن به خاورمیانه این بود که در سایه امنیت چنین مراسماتی با اتحاد و همدلی در سرزمین دف و عرفان و شهر خلاق موسیقی جهان و سرزمین مسجد و مناره برگزار می‌شود.

 

سید انور رشیدی افزود: برای برقراری امنیت و ایجاد آرامش خون‌هایی ریخته و تلاش‌هایی انجام می شود که ما باید از پدیدآورندگان این امنیت در هر لباس و جایگاهی قدردانی کنیم.

 

شهردار سنندج با تاکید براینکه خداوند همواره پیرو حق بوده و حق پیروز خواهد بود، افزود: خداوند و پیامبر ایشان طرفدار حق هستند و قطعا طومار آمریکا و اسراییل و خونخواران جهان برچیده خواهد شد.

 

وی با قدردانی از مردم سنندج برای قدرشناسی خدمات شهرداری، اظهار کرد: مردم سنندج زحمات و اقدامات شهرداری را می‌بینند و قدردان خدمتگزاران واقعی خود در شهرداری هستند.

 

 

شهرداری سنندج در راستای رفاه حال شهروندان با اختصاص ۱۵ دستگاه اتوبوس در نقاط مختلف سطح شهر و نواحی منفصل شهری نسبت به جابجایی مردم به صورت رایگان اقدام کرده بود.

 

این مراسم به همت صدا سیمای مرکز استان به صورت زنده از شبکه استانی پخش شد تا مردم سایر نقاط استان نیز که امکان حضور در مراسم را پیدا نکرده بودند بتوانند لحظات لذت بخشی را تجربه کنند.

 

این دومین برنامه ای است که با حضور بیش از چندین هزار نفری مردم سنندج در پارک روجیار که سال گذشته به همت مجموعه شهرداری سنندج احداث و بهره برداری شده است برگزار می شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد