تاريخ: ۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين ساعت ۲۱:۵۸ بازدید: 434      نظرات: 0      کد مطلب: 22941

مقدمات اجرای سمپوزیوم مجسمەسازی در مهاباد شروع شدبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی در مهاباد توسط شورای شهر و شهرداری، یکم الی ۱۰ اردیبهشت از ساعت ۹ الی ۱۴ و در نوبت عصر از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در پلازای میدان منگوران اجرا خوهد شد. در این سمپوزیوم، بازدید برای عموم از ساعت ۱۶ الی ۲۰ آزاد است.


در همین راستا امروز، چهارشنبە، ٢٩ فروردین‌ماه ١۴٠٣، مقدمات اجرای این سمپوزیوم در پلازای میدان منگوران مهاباد شروع شد.


در این رابطه، بابک رستم‌پور، شهردار مهاباد اظهار داشت: از اول اردیبهشت به مدت ده روز در میدان منگوران مهاباد شاهد برگزاری اولین سمپوزیوم مجسمەسازی در منطقە با حضور اساتید تراز اول این رشتە خواهیم بود. اجرای این سمپوزیوم در راستای فعالیت‌های فرهنگی مجموعه شورا و شهرداری مهاباد است.


وی افزود: مجموعه شورا و شهرداری از زمان شروع فعالیت خود همواره سعی داشته که برنامەهای فرهنگی بنیادینی را برگزار کند، اجرای سمپوزیوم مجسمه‌سازی و فستیوال فیلم در سال جاری از اهم این برنامەها است.


شهردار مهاباد همچنین اظهار داشت: شورای دور ششم و شهرداری سعی دارد برنامەهای فرهنگی را همزمان با عمران شهری اجرا کند. اجرای پردیس سینمایی مهاباد نیز از این اقدامات مهم فرهنگی می‌باشد.


حاج محمدجلال وطمانی، عضو شورای شهر مهاباد درباره اجرای سمپوزیم گفت: با توجه بە جایگاه شهر مهاباد در فرهنگ، ادبیات، هنر و ... اجرای چنین سمپوزیوم‌هایی از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو مجموعه شورا و شهرداری نسبت به مساعدت در اجرای این امر نهایت تلاش خود را کردەاند.


رییس کمسیون فرهنگی شورا درباره نتایج اجرای سمپوزیوم‌ مجسمەسازی اظهار داشت: پس از اتمام سمپوزیم و نتایج کار اساتید، سردیس‌ها و تندیس‌های ساختە‌شدە با مشورت اصحاب هنر و فن در یکی از نقاط شهری جایگذاری خواهند شد.


به گزارش هاژە؛ این سمپوزیوم با حضور شش تن از اساتید مطرح مجسمەسازی، هادی ضیا‌الدینی، مهدی ضیاالدینی، ناصر خاورزاده، بیژن غنچه‌پور، رضا قره‌باغی و بشیر ناصری برگزار خواهد شد.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد