تاريخ: ۱۴۰۳ دوشنبه ۳ ارديبهشت ساعت ۱۲:۵۴ بازدید: 311      نظرات: 0      کد مطلب: 22954
با استقبال گرم همشهریان؛

سمپوزیوم مجسمە‌سازی مهاباد در حال برگزاریست

گزارش: امیر قادریبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی در مهاباد توسط شورای شهر و شهرداری در حال برگزاریست. این سمپوزیوم از اول تا ١٠ اردیبهشت، ادامه خواهد داشت.


سمپوزیوم مجسمەسازی مهاباد با استقبال گرم همشهریان همراه است.


صلاح پایانیانی، محقق و از متولیان سمپوزیوم مجسمەسازی مهاباد در این باره، اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی برگزاری این مهم، ایجاد یک جریان هنری در بین قشرهای دوستدار هنر و کودکان علاقەمند بە مجسمەسازیست. روز یکشنبه، گروهی از کودکان و نونهالان مستعد مهابادی از نزدیک روند اجرای کار مجسمەسازی اساتید را مشاهدە کردند.


پایانیانی افزود: از دیرباز منطقە موکریان و کوردستان یکی از نواحی مستعد فعالیت‌های هنری، تجسمی، تصویری و ... بودە است. در این بین جای خالی مجسمەسازی حس می‌شود. این هنر در کوردستان بر عهدە چند نفر مشخص می‌باشد. برگزاری همچنین سمپوزیومی می‌تواند به مانند یک پروسه آکادمیک درآمده و به ایجاد علاقە بین کودکان و نوجوانان بیانجامد.


به گزارش هاژە؛ در انتهای اولین سمپوزیوم مجسمەسازی، شش سردیس اساتید نامدار کورد مهابادی، هەژار، هێمن، محمد ماملێ، محمد قاضی، حافظ مهابادی و خالەمین برزنجی با هنر دست این هنرمندان ساخته خواهد شد و در یکی از نقاط شهری جایگذاری خواهد شد.


همشهریان می‌توانند از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در پلازای میدان منگوران از این سمپوزیوم بازدید کنند.

سمپوزیوم مجسمەسازی مهاباد با حضور هنرمندان برجستە مجسمەسازی کوردستان و ایران در حال اجراست. هادی ضیاالدینی، بشیر ناصری و مهدی ضیاالدینی، از سنندج، ناصر خاورزاده از کرمانشاه، بیژن غنچەپور از همدان و رضا قرەباغی از آبادان، اساتید حاضر در اولین سمپوزیوم مجسمەسازی مهاباد هستند.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد