تاريخ: ۱۴۰۳ سه شنبه ۴ ارديبهشت ساعت ۲۳:۳۴ بازدید: 703      نظرات: 0      کد مطلب: 22959

مراسم روز معمار در مهاباد برگزار شدبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز تولد شیخ بهایی، ٣ اردیبهشت، در ایران به عنوان روز معمار نامگذاری شده است.

بە همین مناسبت، روز دوشنبە، ٣ اردیبهشت ١۴٠٣ مراسم روز معمار با حضور جمعی از معماران، مهندسان، مسئولین شهری و ساختمان‌سازان در مهاباد برگزار شد.

 

سوران سراجی از مسئولین برگزاری این مراسم در گفتگو با هاژە عنوان داشت: از سوی جمعی از شرکت‌های فعال در عرصە ساخت و تجهیز ساختمان، مراسمی به مناسبت روز معمار برگزار شد.

 

وی افزود: یکی از اهداف مهم برگزاری مراسم روز معمار، همگرایی و ایجاد پل ارتباطی فی مابین معماران، سازندگان و توزیع‌کنندگان مصالح و ابزارآلات ساختمانیست که امید است باعث شکوفایی امر ساخت‌ و ساز در شهر مهاباد شود.

 

مهندس بابک رستم‌پور، شهردار مهاباد در این مراسم اظهار داشت: دو مانع اساسی و بنیادی در شهر مهاباد وجود دارد که باعث بروز برخی از مشکلات شده است. یکی از این مشکلات، عدم تطابق طرح‌های تفصیلی با ذائقه شهروندان است.

 

شهردار مهاباد اضافە کرد: یکی دیگر از موضوعات و مشکلاتی کە پیش روست، عدم هماهنگی معماری شهری با مردم و بافت فرهنگی منطقه است که در اینجا نقش معماران به وضوح حس می‌شود و بایستی نقشەراهی تهیه گردد تا این سنخیت به بافت شهری مهاباد برگردد.

 

رستم‌پور با اشارە به بازسازی اماکن تاریخی و فرهنگی مهاباد عنوان داشت: شورای شهر شهرداری مهاباد در دورە ششم هموارە سعی داشتە به معماری بافت‌های تاریخی شهر توجە ویژەای داشتە باشد. از این رو با همکاری یکی از گروه‌های معماری، حوضخانه رستم‌بیگ بازسازی شد و کاروانسرای سیمون نیز در حال مرمت و بازسازی است.

 

اردلان فاروقی، مسئول برگزاری این گردهمایی گفت: برای اولین بار است که چنین همایشی با حضور مهندسان، معماران، توزیع‌کنندگان و سازندگان در شهر مهاباد برگزار می‌شود. اصولا همایش‌هایی از این دست باعث ایجاد ارتباطی نزدیک بین تمامی عوامل ساختمان‌سازی خواهد شد.

 

فاروقی افزود: در کنار برگزاری همایش روز معمار، نمایشگاهی با حضور یازده شرکت و فعالین عرصه ساختمان‌سازی و معماری برپا شدە تا جدیدترین متد‌ها و تجهیزات و مصالح‌‌ ساختمانی در آن به نمایش گذاشتە شود.

 

در خلال این مراسم، گروه موسیقی حاضر در این مراسم به اجرای موسیقی پرداختند.

 

در پایان مراسم روز معمار از افراد برگزیدە در عرصه معماری و ساخت و ساز تجلیل به عمل آمد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد