تاريخ: ۱۴۰۳ چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ساعت ۱۸:۱۷ بازدید: 225      نظرات: 0      کد مطلب: 23025

هنرمند سقزی رتبه نخست یادواره بین‌المللی چخوف روسیه را کسب کرد


«چرو یوسف‌پور» هنرمند ۹ ساله سقزی در رشته نقاشی موفق به کسب رتبه نخست دوازدهمین دوسالانه یادواره آنتوان چخوف در شهر تاگانروگ کشور روسیه شد.

 

لیلا خواشی مادر چرو اظهار کرد: به دلیل علاقه ای که چرو به نقاشی داشت از پنج سالگی او را به آموزشگاه نقاشی فرستادیم و ۲ ماه بعد از حضورش در این آموزشگاه در مسابقه نقاشی که در پارک شهر برگزار شد شرکت و رتبه نخست را کسب کرد.

 

وی اضافه کرد: وقتی جدیت و علاقه زیاد او را در نقاشی دیدیم، تصمیم گرفتیم برایش مربی خصوصی بگیریم تا بهتر مطالب آموزشی را یاد بگیرد.

 

مادر این کودک هنرمند سقزی ادامه داد: وقتی دخترم هشت ساله شد در نگارخانه ارشاد سقز ۴۰ اثر او در قالب نمایشگاه انفرادی در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

 

خواشی که خود دارای مدرک فوق لیسانس زبان انگلیسی است، اضافه کرد: چرو تاکنون در چندین جشنواره بین‌المللی و ملی شرکت کرده و موفق به کسب رتبه‌های برتر هم شده است.

 

وی افزود: زمانیکه از برگزاری جشنواره بین‌المللی چخوف اطلاع پیدا کردم، موضوع را با دخترم در میان گذاشتم و شروع به تعریف چند داستان از این نویسنده برجسته روسی کردم.

 

مادر این کودک هنرمند سقزی ادامه داد: بی شک درک آثار چخوف و امکان مطالعه آن برای کودکانی در سن دخترم مقدور نیست به همین دلیل سعی کردم آن را به زبان بسیار ساده و قابل فهم برایش تعریف کنم.

 

خواشی اضافه کرد: بعد دخترم با توجه به داستان‌های چخوف و اینکه روسیه هم زمستان های سردی دارد، ایده خود را در اثری با نام «ملاقات چخوف در باغ آلبالو با آثارش در زمستان سخت روسیه» نمایان کرد.

 

وی یادآور شد: چرو افزون‌بر نقاشی کردن هم بتازگی کتاب داستانی را از زبان انگلیسی به کُردی با نام مشکی شاری و مشکی دهاتی( موش شهری و موش روستایی) ترجمه کرده است و به زودی چاپ می شود.

 

مادر این کودک هنرمند سقزی از نحوه عملکرد اداره پست سقز در ارسال مرسوله انتقاد کرد و گفت: ارسال این اثر با سختی زیادی مواجه شد به گونه ای که یک بار برگشت خورد و مرتبه دیگر به صربستان فرستاده شده بود و عاقبت بعد از پیگیری لازم از پست مرکز استان کردستان و همکاری آنها موفق به ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره شدیبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد