تاريخ: ۱۴۰۳ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۸:۱۶ بازدید: 329      نظرات: 0      کد مطلب: 23082

بازداشت بیش از ۱۳ هزار فلسطینی از ۷ اکتبر تاکنون توسط رژیم صهیونیستی


نهادهای مربوط به امور زندانیان فلسطینی اعلام کردند دستگیری بیش از ۱۳ هزار فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری از ۷ اکتبر تاکنون را توسط نیروهای رژیم صهیونیستی مستند کرده‌اند.

 

یک گزارش حقوق بشری حاکی از آن است که «از ۷ اکتبر تا ۱۰ مه، نیروهای اشغالگر ۱۳ هزار و ۶۷۷ فلسطینی از جمله ۸ هزار و ۶۷۷ نفر از کرانه باختری و ۵۰۰۰ نفر از غزه را دستگیر کردند.»

 

در این گزارش اشاره شده است که زندانیان علاوه بر شرایط سخت زندگی در زندان‌ها، مورد ضرب و شتم، شوک الکتریکی، ریختن آب گرم بر سر، تهدید به مرگ و سلول انفرادی قرار گرفته‌اند.

 

براساس این گزارش، زندانیان مورد بی‌توجهی پزشکی و عدم مراقبت‌های بهداشتی لازم قرار می‌گیرند که در برخی موارد به وخامت وضعیت سلامتی، تشدید رنج و گاه مرگ آنها منجر می‌شود.

 

در این گزارش حقوق بشری ضمن اشاره به اینکه اشغالگران با کاهش امدادرسانی‌های آب و برق و مصادره وسایل برقی اسرا، جنگ جدیدی را علیه اسیران آغاز کرده‌اند، آمده است: اشغالگران به این امر هم بسنده نکرده‌اند بلکه مانع از هواخوری اسرا شده، آشپزخانه و مغازه را در داخل زندان‌ها بسته و مقدار غذای آنها را محدود کرده‌اند و تنها دو وعده غذای ساده در روز مجاز است.

 

همچنین رژیم اشغالگر تعدادی از آزاد شدگان از زندان‌های خود را مجدداً دستگیر کرد که اکثریت آنها از نظر اداری محکوم شده بودند و برخی از آنها تنها چند روزی بود که آزاد شده بودند. اکثر بازداشتی‌های پس از هفتم اکتبر زندانیانی بودند که حکم حبس خود را گذرانده بودند و غالبا به بازداشتگاه اداری منتقل شده‌اند.

 

به گزارش باشگاه اسرای فلسطین، شمار اسرای شهید در زندان‌های رژیم اشغالگر بر اثر جنایات شکنجه، سهل‌انگاری پزشکی و سیاست گرسنگی به ۱۸ تن رسیده است.

 

 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد