تاريخ: ۱۴۰۳ چهارشنبه ۲ خرداد ساعت ۱۸:۶ بازدید: 1152      نظرات: 0      کد مطلب: 23127
شروع به کار مجلس دوازدهم شورای اسلامی و اندک سخنی بانماینده محترم شهرستان مهاباد

مردم قضاوتگر اصلی

سلیمان پیروتی، نویسنده


مردم خوب مهاباد، مردمی که در میدان مردانگی کسی همرزم و همتای آن نبوده، مهاباد، شهری که نام بردن آن در هر جا و مکانی مورد مباهات است و صفحات زرین تاریخ سند گویایی از بودنمان و جای پای مهابادی هم اذعان به ماندنمان است. هیچگاه خود را در دایره تنگ‌نظری‌ها محصور ننموده و در راستای توسعه منطقه همواره دست همکاری را به سوی مسئولین دراز و پذیرایشان بوده‌اند، مردم ما دانا و توانا و پرسشگراند. به موقع تصمیم می‌گیرند و نشان می‌دهند که نباید اراده قوی آنان را با تخیل ضعیف سرسری گرفت و کبک سر در برف گرفته باشیم، با بیان و دیالوگ جدید پیگیر خواسته و نیازها باشیم، مردم ما از کردار ظاهری و شعار خسته و مرد عمل می‌خواهند با شعار واقعیت‌ها پایدار نخواهند ماند و نماینده در اتاق شیشه‌ای همچنان مورد ارزیابی مردم بوده و می‌باشد، همین مردمی که در قضاوت نهایی اشتباه نکرده و نخواهند کرد و چه بسا در بعضی موارد وکیل نمره صفر هم خواهد گرفت.

نماینده باید ضمن وکالت راستین، ارتباط تنگاتنگ و قوی، نیازهای اجتماعی و اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی منطقه را با فریاد رسا، قلمی توانا آگاهانه و بدور از هر گونه ضعف و مصلحت‌پرستی، مردانه پیگیر و حقیقت را ذبح و فدای رفاه و جاه طلبی ننموده و رای با ارزش و واقعی مردم را که نشان دهنده شخصیت و کرامت آنان می‌باشد همواره صیانت و خدای نکرده نردبان و ابزار و وسیله ترقی نداند و بدور از کاستی‌های شهر و منطقه فضای سبز بهارستان او را به غفلت نبرد.

تغییر و تحولات جهانی با سرعت ادامه دارد و هیچ چیز نمی‌تواند جلو تغییرات را بگیرد. بلکه این ما هستیم که باید خود را با جهت جریان و تغییرات ثانیه‌ای تطبیق داده و از آن نهایت استفاده را ببریم. امروز منطقه ما نیازمند توسعه هر چه بیشتر و نگاه صادقانه مسئولین در همه بخشها است و در این راستا چشم بستن بر واقعیت‌ها و ضعیف عمل کردن ناتوانی محسوب و گناه نابخشودنی است.

مردم می‌دانند که در دریای پرتلاطم هزاره سوم نماینده واقعی همچون شناگر ماهر باید نیاز و مطالبات را در میان امواج خروشان، سالم به ساحل رسانده و زیر خیمه عدالت اجتماعی خواهان تحقق و اجرای سریعتر آنان در ابعاد گوناگون باشد، چون اندک بی‌توجهی به منطقه با این همه استعدادهای درخشان و بالقوه و زمینه‌های متفاوت و مناسب که خمیرمایه‌ی رشد و توسعه پایدار است، موجب زمینگرشدن مردم کم‌توقع می‌باشد.

اکنون نماینده باید دردها را بشناسد، کاستی‌ها را به رضایت تلقی و نکند و همواره بداند و بدانند که مسئولین در قبال خدا و مردم پاسخگو هستند، بداند که مسئولیت هدف نیست بلکه وسیله‌ای است برای خدمت، مسئولیت زمینه‌ایست برای پیگیری مطالبات مردم، انجام هرگونه تلاش و فعالیت و ایجاد تسهیلات برای شهر و مردم آن، وظیفه شرعی و وجدانی و قانونی مسئولین خاصّه نماینده بوده و بزرگنمایی آن با نصب پلاکاردها و پارچه‌های رنگارنگ در میادین و دید مردم و در طبل کوبیدن و منّت گذاشتن بر مردم، که چکارها کرده‌ایم تلقّی اینکه مسئولین تافته جدا بافته هستند و اگر آنان نبودند مردم از همه چیز بی‌نصیب و محروم بودند، چه چیز دیگری می‌تواند باشد؟

پس هر تلاش و فعالیت در راستای خدمات عمرانی و فرهنگی و ... باید برای وکیل و مسئولین تنها وظیفه و اثبات عشق و علاقه به همه شهروندان و شیفته خدمت و دلسوزی واقعی و تعهد راستین به مردم منطقه باشد.

صداقت و زحمات بیدریغ نماینده تلاشگر ومردمی دوره یازدهم را ارج نهادە و ضمن آرزوی موفقیت برای نماینده دوازدهم امید است با صادق آمدن و صادق ماندن خود، همواره نیازهای منطقه را در اولویت کاری هر روز قرار داده و بداند که:

این مهاباد بلند ایوان است

که سرش همه با کیوان است

نه گمان دار مهاباد همین این بوده

نه، مهاباد صد اینگونه به تخمین بوده

امید است نماینده ما، شجاعانه و با شهامت در محرومیت‌زدایی و از همه مهمتر با تغییر نگرش‌ها و ایجاد وحدت و همگرایی و به دور از هر نوع واگرایی قدم برداشته و قصد و صداقت خود را به اثبات برساند و بدانیم که این چهار سال هم می‌گذرد، افق روشن و مردم قضاوتگر اصلی.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد