تاريخ: ۱۴۰۳ شنبه ۱۹ خرداد ساعت ۱۲:۵۷ بازدید: 1033      نظرات: 0      کد مطلب: 23187

آب و هوای جنوب استان تا پایان هفته پیش‌بینی شد


به گزارش هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد وضعیت آب و هوای این شهرستان و جنوب استان را تا پایان هفته پیش‌بینی کرد.
اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امواج ناپایدار بارشی که رگبار پراکنده و بهاری بدنبال خواهد داشت، از امروز تا روز سه‌شنبه استان آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد، ولی بیشتر در شمال استان تمرکز خواهد یافت، با اینحال افزایش ابر، رعد و برق و رگبار پراکنده در جنوب استان نیز دور از انتظار نیست.
وی افزود: در این مدت رگبار پراکنده و بهاری به‌ویژه در بعد از ظهرها برای جنوب استان پیش بینی می‌شود، اما بیشترین احتمال رگبار پراکنده برای روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش بینی می‌شود.
محمدپور تصریح کرد: بدلیل وقوع رعد و برق، بارش پراکنده و رگباری هشدار نارنجی صادر شده که بخش عمده صدور این هشدار مربوط به رعد و برق است، لذا شهروندان تا روز سه شنبه از حضور در ارتفاعات به ویژه در بعد از ظهرها خودداری نمایند.
رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه از کاهش دمای 2 الی 4 درجه سانتیگراد تا روز سه شنبه خبر داد و گفت: از اواخر وقت امروز کاهش دما برای منطقه پیش‌بینی می‌شود، از روز سه شنبه تا جمعه نیز دمای هوا افزایش خواهد یافت و تا پایان هفته جوی آرام و پایدار در منطقه حکم‌فرما خواهد بود.
اردلان محمدپور با اشاره به میزان بارندگی‌های مهاباد در سال زراعی افزود: از ابتدای سال زراعی تاکنون 283 میلیمتر بارندگی ثبت شده که در سال زراعی گذشته این میزان بارندگی 285 میلیمتر بود.
وی در پایان تصریح کرد: مقایسه میزان بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته و میانگین نرمال بارندگی نشان می‌دهد که میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته حدودا برابر و در مقایسه با میانگین نرمال 27 درصد کاهش را نشان می‌دهد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد