تاريخ: ۱۴۰۳ سه شنبه ۲۲ خرداد ساعت ۱۶:۴۶ بازدید: 833      نظرات: 0      کد مطلب: 23203

دستگیری یک فرد حیوان آزار در استان کوردستان


به گزارش، در هیاهوی تب بازی همستر، فردی که در فضای مجازی یک سنجاب را مورد آزار قرار داده بود، دستگیر شد.
در روزهای گذشته که بازی همستر بسیاری از شهروندان را با خود درگیر کرده، عده‌ای حیوان آزار برای جلب توجه اقدام به آزار برخی حیوانات ازجمله سنجاب و همستر می‌کنند. 
البته قبل از رواج بازی همستر نیز برخی از افراد آگاهانه و یا ناآگاهانه برای سرگرمی و خنده اقدام به آزار و شکنجه دیگر موجودات زنده می کنند و چنین عملی از سوی صاحب نظران و کارشناسان امر یکی از اختلال های روانی و جامعه ستیزی به شمار می رود که فرد با آسیب و آزار حیوانات، لذت می برد.
ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی مجازی از مردی که سنجابی را بدست گرفته دست به دست می‌شود این مرد می گوید موجودی که ۸۰ میلیون نفر دنبال آن می گردند همین است و سپس سر و دهان این موجود بی آزار را گرفته و آن را بر صفحه گوشی‌اش می کوبد و به نوعی دارد از او تقاص ضربه هایی که توسط انگشتانش زده شده را می گیرد.
انگیزه اصلی حیوان آزاری این فرد تاکنون مشخص نیست، اما از زمان انتشار فیلم، مسوولان استان کوردستان، شناسایی و دستگیری فرد حیوان آزار را در دستور کار قرار دادند.
صبح امروز مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کوردستان از دستگیری فرد حیوان آزار خبر داد و گفت: این حیوان آزار با همکاری سازمان محیط زیست و پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
اقبال حمیدی روز سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران استان در سنندج اظهار کرد: بلافاصله بعد از اطلاع از ویدئوی منتشر شده و گزارشی که توسط خبرگزاری ایرنا استان منتشر شد اقدام به پیگیری و شناسایی این فرد در سطح کشور شد.
وی با بیان اینکه نقش اهالی رسانه در حفاظت از محیط زیست انکارناپذیر است، بیان کرد: انتظار می رود اگر مشکل و مسئله زیست محیطی در فضای مجازی منتشر و مشاهده شد در ابتدا راستی آزمایی آن صورت گیرد و سپس اقدام به بازنشر و پرداختن به آن شود.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد