تاريخ: ۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۲:۵۲ بازدید: 1294      نظرات: 0      کد مطلب: 23284
تا اواسط هفته آینده

آب و هوای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی پیش‌بینی شد


به گزارش هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد، وضعیت آب و هوای مهاباد و جنوب استان آذربایجان غربی را تا اواسط هفته آینده پیش بینی کرد.
اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تا اواسط هفته آینده  برای  شمال و تا حدودی مرکز استان ورود و عبور امواج ناپایدار بارشی پیش‌بینی شده که احتمالا برای امروز و فردا بعد از ظهر مهاباد و برخی از نقاط جنوب استان نیز تحت تأثیر قرار بگیرند.
وی افزود: از روز شنبه عبور امواج ناپایدار تنها برای شمال استان پیش بینی می‌شود و در این مدت افزایش ابر، رگبار باران بهاری همراه با رعد و برق و وزش باد موقتی در نواحی شمالی استان دور از انتظار نیست. در برخی نقاط مستعد ریزش تگرک بصورت محدود نیز در برخی نقاط شمال استان پیش بینی می‌شود
محمدپور تصریح کرد: تا اواسط هفته آب و هوای مهاباد و جنوب استان آفتابی و در برخی مواقع افزایش ابر و وزش باد موقتی به ویژه در بعد از ظهرها پیش بینی می‌شود.
وی ادامه داد: از نظر دمایی تغییرات محسوسی پیش بینی نمی‌شود ولی از روز شنبه افزایش دما بین 2 الی 3 درجه پیش بینی می‌شود.
محمد پور شهرستان تکاب با 11 درجه سانتیگراد را سردترین و پلدشت را با 36 درجه گرمترین شهر استان اعلام کرد و گفت: دمای مهاباد نیز بین حداقل 17  و حداکثر 32 در نوسان است.
اردلان محمدپور با اشاره به میزان بارندگی‌های مهاباد در سال زراعی افزود: از ابتدای سال زراعی تاکنون 283 میلیمتر بارندگی ثبت شده که در سال زراعی گذشته این میزان بارندگی 285 میلیمتر بود.
وی در پایان تصریح کرد: مقایسه میزان بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته و میانگین نرمال بارندگی نشان می‌دهد که میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته حدودا برابر و در مقایسه با میانگین نرمال 27 درصد کاهش را نشان می‌دهد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد