تاريخ: ۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير ساعت ۲۱:۳۰ بازدید: 274      نظرات: 0      کد مطلب: 23303
همزمان با برپایی نمایشگاه تخصصی هنرهای چوبی؛

از کتاب هنرمند مهابادی رونمایی شد

گزارش: امیر قادریبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه؛ روز دوشنبه، چهارم تیر ١۴٠٣ با حضور هنرمندان و علاقەمندان، نمایشگاه تخصصی هنرهای چوبی در خانه ١٣٣٠ مهاباد گشایش یافت.


نمایشگاه مذکور با حضور دو هنرمند مهابادی و تهرانی (هەوار فیض‌اله‌بیگی و سعیدە هاشمی) برپا شده است.


هەوار فیض‌اله‌بیگی، هنرمند مهابادی و از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: برای اولین بار نمایشگاه صنایع تخصصی چوبی در مهاباد برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این نمایشگاه، آشنایی مردم به خصوص بانوان جامعە با هنرهای مربوط به چوب می‌باشد.


فیض‌الەبیگی درباره آثار بە نمایش‌ درآمده اظهار داشت: در این نمایشگاه، هنرهای تخصصی چوبی از جمله لوستر، شمعدان‌های چوبی، ظروف چوبی و آباژور به نمایش در‌آمده است.


سعیدە هاشمی، دیگر هنرمند برپاکننده نمایشگاه صنایع چوبی نیز گفت: برخی از کارهای به نمایش‌ درآمده از جملە‌ لوسترهای چوبی، تماما کار دست است و می‌تواند برای مراجعە‌کنندگان جذاب باشد.


وی افزود: این نمایشگاه از تاریخ ۴ الی ۶ تیر ماه در خانە ١٣٣٠ از ساعات ١٠ صبح الی ٩ شب دایر است.


در خلال برپایی نمایشگاه تخصصی صنایع چوبی، از کتاب " ایده تا اجرا در هنر منبت‌‌کاری، اثر هەوار فیض‌الەبیگی رونمایی شد. این اثر با محوریت نقد تکوینی مضامین آثار کمال میرطیبی به رشته تحریر درآمده است.


کتاب مذکور ١٣٨ صفحه و با تیراژ ١٠٠٠ نسخه توسط نشر کتاباران چاپ شدە است.


هەوار فیض‌اله‌بیگی، زادهٔ مهاباد، دارای مدرک کارشناسی ارشد صنایع دستی، گرایش هنرهای چوبیست و در حال حاضر در تهران سکونت دارد. سعیده هاشمی از تهران نیز در این نمایشگاه وی را همراهی می‌کند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد