تاريخ: ۱۴۰۳ شنبه ۹ تير ساعت ۱۳:۳ بازدید: 810      نظرات: 0      کد مطلب: 23321
پزشکیان و جلیلی به دور دوم رفتند

دور دوم انتخابات جمعه برگزار می‌شود


به گزارش هاژه، با اعلام نتایج نهایی شمارش آرا، مسعود پزشکیان و سعید جلیلی، بر اساس جدول زمانی اعلام شده، به رقابت خواهند پرداخت.
احمد وحیدی وزیر کشور پایان مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.
براساس اعلام محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، 24 میلیون و 535 هزار و 185 رای به ثبت رسیده است که از این تعداد مسعود پزشکیان،‌ 10 میلیون و 415 هزار و 991 رای،‌ سعید جلیلی 9 میلیون و 473 هزار و 298 رای،‌ محمدباقر قالیباف سه میلیون و 383 هزار و 340 رای و مصطفی پورمحمدی 206 هزار و 397 رای را کسب کردند.
ستاد انتخابات کشور، روز جمعه را زمان برگزاری دور دوم انتخابات اعلام کرده و مسعود و پزشکیان و سعید جلیلی در این هفته تبلیغات خود را انجام خواهند داد تا روز جمعه سرنوشت ریاست جمهوری کشور بصورت قطعی مشخص شود.
زمانِ تبلیغات بعد از اعلام وزارت کشور آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از روز رای‌گیری ادامه خواهد داشت.
تا این لحظه مشخص نیست که دور جدید تبلیغات نامزدها در صداوسیما چگونه است، اما دبیر ستاد انتخابات سیما گفته که برنامه‌های دور دوم خارج از الگوهای دوره قبل نیست.
قرار است پیشنهادهای جدید انتخابات سیما امروز (شنبه) در جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری ارائه و بررسی گردد و در صورت نهایی شدن، قرعه‌کشی هم امروز انجام خواهد شد.
بر اساس اعلام مسوولان انتخابات سیما، با توجه به اینکه تعداد نامزدها به دو عدد رسید، فرصت بیشتری برای پوشش خبری وجود دارد و مناظره‌ها حالت‌های مختلفی خواهد داشت. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد