تاريخ: ۱۴۰۳ شنبه ۹ تير ساعت ۱۶:۴۰ بازدید: 230      نظرات: 0      کد مطلب: 23323

ایران رسانه و سایت تاب آوری دارد

خاطره اکبری


ایران در زمره کشورهایی است که برای تاب آوری در اینترنت از رسانه و آدرس اختصاصی برخوردار است.
 ایران در زمره کشورهایی است که در شبکه جهانی اینترنت صاحب رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری (www.resiliency.ir) است.
خانه تاب آوری ایران آدرس و هویت مجازی تاب آوری در اینترنت فارسی است.
این پایگاه اینترنتی توسط محمدرضا مقدسی و در سال 1394 تاسیس شده است .
رسانه تاب آوری یا resiliency در ایران با نام "خانه تاب آوری ایران" شناخته می شود.
 این رسانه در سال 1394با هدف بهبود سلامت روانی و اجتماعی کردن بحث تاب آوری تاسیس شد و توسط محمدرضا مقدسی مدیریت می شود خانه تاب آوری ایران اولین رسانه تاب آوری در ایران است و با آدرس resiliency.ir فعالیت می کند.
سایت و رسانه تاب آوری ایران
این رسانه به عنوان یک پایگاه اینترنتی تخصصی در حوزه تاب آوری فعالیت می کند و خدمات آموزشی و پژوهشی در این زمینه ارائه می دهد
رسانه تاب آوری ایران به هیچ سازمان دولتی و غیردولتی هیچ وابستگی نداشته و ندارد.
محمدرضامقدسی زاده کرمانشاه است و دوران دبیرستان خود را در دبیرستان کزازی ( شئونات ملی ) و تحصیلات دانشگاهی خود را به ترتیب در دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه آزاد تا مقطع دکتری تخصصی دنبال کرده است.
 محمدرضا مقدسی علاوه بر اینکه بانی و بنیانگذار تاب آوری در اینترنت فارسی است بهمراه نویسندگان و مترجمین خانه تاب آوری بالغ بر 40 عنوان از بهترین کتابهای تاب آوری دنیا را ترجمه و منتشر کرده است.
در مجموعه کتابهای ترجمه شده توسط نویسندگان و مترجمین خانه تاب آوری ایران ، کتابهایی از مایکل نینان ، مایکل آنگار ، دکتر آن ماستن و نان هندرسون بچشم میخورد.
شایان توجه اینکه بموجب این اقدام ایران در زمره کشورهایی است که در شبکه جهانی اینترنت صاحب رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری (www.resiliency.ir) است.
باشگاه تاب آوری چیست؟
باشگاه تاب آوری تولید محتوا، ترجمه و انتشار را ماموریت و مسئولیت داوطلبانه خود میداند.
باشگاه برگردان پذیرفته شده واژه انگلیسی کلوب است که معمولا به انجمن هایی با اعضا همیار و همسو برای پیشبرد هدف ها و خواستهای مشترک، یا برای همیاری و بهسازی شرایط زندگی شخصی و حرفه ای، یا دستیازی به امتیازات برای هموندان باشگاه، در مکانی به همین نام، گرد هم می آیند.
این افراد عمدتا به یک گروه یا طبقه اجتماعی معینی وابسته هستند که در این مورد خاص میتوانند روانشناس، مشاور، روانپزشک ، مددکار و یا فعال در سایرعرصه های سلامت روانی و اجتماعی با محوریت تاب آوری باشند. باشگاه از دو بخش (باش + گاه) ساخته شده است. باش بن مضارع از فعل باشیدن است که دلالت بر بودن دارد گاه در فارسی به معنای مکان و جایگاه است باشگاه یک همیاری میان دو یا چند نفر است که بر پایه اهداف یا منفعتی مشترک شکل یافته است.
باشگاه تاب آوری تولید محتوا، ترجمه و انتشار را ماموریت و مسئولیت داوطلبانه خود میداند ، این اقدام بی بدیل رسانه ای در زمینه تاب آوری تحت امر میگنا رسانه سلامت روان ایران انجام شده است.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد