تاريخ: ۱۴۰۳ شنبه ۹ تير ساعت ۱۶:۴۷ بازدید: 572      نظرات: 0      کد مطلب: 23324
ساماندهی مشاغل مزاحم

لزوم انتقال نمایشگاه‌های خودرو از خیابان‌های شهر


 به گزارش هاژه، ساماندهی مشاغل مزاحم سال‌هاست به عنوان یک مطالبه از سوی شهروندان مطرح می‌شود، اما تاکنون به سرانجام مشخصی نرسیده است.
یک شهروند مهابادی با ارسال تصاویری بر لزوم تسریع در ساماندهی مشاغل مزاحم به‌ویژه نمایشگاه‌های خودرو در چند خیابان شهر تأکید کرده است.
 
در یادداشت کوتاه این شهروند آمده است:
 
آرامش و آسایش واژه‌هایی هستند که انسان برای یافتن آن به هر کجا که بتواند سرک می‌کشد و همواره یکی از دغدغه‌های انسان‌ها بوده به گونه‌ای که برخی از آدم‌ها حتی کار کردن و کسب درآمد را وسیله‌ای برای رسیدن به آرامش می‌دانند.
صد البته زندگی شهری همواره با یکسری مسائل و دغدغه‌های خاص خود همراه بوده و در هر کجا با توجه به این دغدغه برنامه‌ریزی صورت پذیرفته است.
وجود مشاغلی مانند تعمیرگاه انواع خودروهای سبک و سنگین، تراشکاری، آهنگری و ده‌ها شغل طاقت فرسای دیگر برای آسایش و آرامش انسان‌ها بوجود آمده و نگاهی متفکرانه به هر یک از مشاغل نشاندهنده عمق اهمیت آن شغل برای ایجاد آسایش بشر است. اما همین مشاغلی که برای آسایش بشر به وجود آمده‌اند آنگاه که خارج از چهار چوب و ضوابط شهری عمل کنند می‌توانند به عملی ضد آرامش و آسایش شهروندان تبدیل شوند.
ساماندهی مشاغل مزاحم و همچنین لزوم انتقال نمایشگاه های اتومبیل از خیابان محمد قاضی و سرداران به شهرک صنفی کاوه خواست اکثریت شهروندان مهاباد بوده که علاوه بر رفع ترافیک سنگین خیابان محمدقاضی، باعث ایجاد آرامش و آسایش ره گذران و ساکنین محله های مسیر خواهد شد ضمن اینکه نمایشگاه های خودرو در این خیابان کل پیاده رو ها را اشغال و مخل عبور و مرور عابرین پیاده به ویژه خانم ها هستند.
لذا از اتحادیه های مربوطه ، ادارات و نهادهای نظارتی ذی صلاح، شهردار محترم، شورای محترم شهر توقع دارد تا حصول نتیجه، پیگیر این مهم باشند.
دغدغه همه ی ما در ایجاد شهری با مولفه‌های شهر فرهنگی و تاریخی مهاباد است چرا که معتقدیم شهروندان مهابادی  لایق بهترین‌ها هستند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد