تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۵ اسفند ساعت ۲۱:۱۹ بازدید: 1284      نظرات: 0      کد مطلب: 3338

"عشق سال‌های وبا" بانوان بوکانی را دور هم جمع می‌کند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، حاج خالد یوسفی رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان اعلام کرد در ادامه زنجیره نشست‌های نقد و بررسی شاهکارهای ادبی جهان،  "بانوان کتابخوان بوکانی" این بار رمان نویسنده‌ی بزرگ جهان "گابریل گارسیا مارکز" را  نقد و بررسی می‌کنند.  
بانوان "واژه و کتاب" جمعی از بانوان کتاب‌خوان شهرستان بوکان هستند  که مدتی است با انتخاب آثار مهم ادبی ایران و جهان و خوانش کتاب‌های مذکور، هر ماه کتابی را برای نقد و بررسی انتخاب می‌نمایند. این حرکت از سویی به منظور گسترش فرهنگ مطالعه و از دیگر سو با هدف تحلیل و بررسی شاهکارهای ادبی جهان صورت می‌گیرد.  
در تازه‌ترین انتخاب و بر اساس اعلام قبلی، این بار برای نقد رمان مشهور نویسنده‌ی کلمبیایی "گابریل گارسیا مارکز" دور هم جمع می‌شوند. رمان "عشق در زمان وبا" یا "عشق سال‌های وبا" از آثار مشهور مارکز محسوب می‌شود که در آن نویسنده روایتی غریب از عشقی زمان ستیز ارائه می‌دهد. حلقه‌ای از ماجرا راویت و خوانده می‌شود و آنگاه حلقه باز شده و در محیطی جدید نویسنده رویدادی بسیار مهم‌ و تکان دهنده‌تر را برای خواننده آماده می کند. این رمان در اصل وقایع نیمه‌ی دوم قرن نوزده و سال‌های آغازین نیمه‌ی اول قرن بیستم است. روایت عشقی که بعد از "پنجاه‌وسه سال و هفت ماه و یازده روز" به بار می‌نشیند.... بی گمان در لابلای روایت چنین عشق تو در تو و پر ماجرایی، ده‌ها رویداد سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی در غنای محتوای داستان نقش داشته‌اند... نقد و بررسی چنین رمان‌هایی که از شاهکارهای ادبی جهان و اثر بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم می‌باشند، هم سطح تحلیل را بالا برده و هم دانش ادبی نسل نو را فزونی می‌بخشد... 
بانوان واژه و کتاب روز چهارشنبه 18 اسفند 1395 ساعت چهار و نیم در محل "کتاب‌خانه‌ی مستوره‌ی کردستانی" واقع در "پارک ملت" شهر بوکان، برای نقد و بررسی این رمان گرد هم می‌آیند. بدینوسیله از همه‌ی بانوان علاقمند بوکانی جهت شرکت در این جمع کتاب‌خوان دعوت به عمل می‌آید.
زمان: چهارشنبه 18 اسفند
مکان: کتاب‌خانه‌ی عمومی مستوره‌ی کردستانی واقع در پارک ملتارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد