تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند ساعت ۱۰:۳۷ بازدید: 880      نظرات: 0      کد مطلب: 3349

وزارت دادگستری آمریکا درخواست تجدیدنظر در حکم قاضی فدرال را پس گرفت

وزارت دادگستری آمریکا خواهان لغو درخواست تجدیدنظرش علیه حکم یک قاضی فدرال که موقتا اجرای دستور مهاجرتی ترامپ را متوقف کرده بود، شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، دستور اجرایی جدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه به امضا رسید که محدودتر از دستور پیشین است و به دنبال آن است تا تنش‌ها درباره نقض حقوق مسافران شش کشور عمدتا مسلمان را کاهش دهد.

طبق دستور اجرایی پیشین هفت کشور عمدتا مسلمان شامل ایران، عراق، لیبی، ‌سومالی، سودان، ‌سوریه و یمن هدف گرفته شدند که هرج و مرج بسیاری در فرودگاه‌ها به وجود آورد و دادستان‌ها دو ایالت آمریکا از آن شکایت کردند که نهایتا اجرای آن متوقف شد.

پس از آن وزارت دادگستری آمریکا در دادگاه استیناف بخش نهم خواستار تجدیدنظر شد و حال می‌خواهد روند بررسی این استیناف متوقف شود. این سازمان سه‌شنبه در همان دادگاه درخواست توقف بررسی تجدیدنظر ارائه کرد.

دستور جدید از ۱۶ مارس اجرا می‌شود و دولت آمریکا گفته است که هزینه‌های مربوط به رسیدگی این پرونده را پرداخت می‌کند و تاکید کرد که ایالات واشنگتن و مینه‌سوتا هم که دولت را بابت ممنوعیت مهاجرتی اول تحت پیگرد قرار داده بودند، با آن موافقت کردند.

باب فرگوسن، دادستان کل ایالت واشنگتن در ایمیلی گفت، این حرکت تایید می‌کند که موضع او درباره غیر قانونی بودن دستور اجرایی ۲۷ ژانویه کاملا صحیح بوده است.

دفتر او همچنین اعلام کرد در حال بررسی دستور اجرایی جدید است تا در صورت غیر قانونی بودن، به آن هم اعتراض شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد