تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۴ فروردين ساعت ۱۲:۲۲ بازدید: 1803      نظرات: 0      کد مطلب: 3644

فیلم کوردی "ماندوو" برگزیده جشنواره های بین المللی در تهران به نمایش درمی آید


 نمایش فیلم سینمایی " ماندوو " برگزیدە جشنوارەهای بین المللی بە کارگردانی ابراهیم سعیدی بزبان کوردی و با زیرنویس فارسی اردیبهشت ماە در سینماهای گروە هنر و تجربە در سراسر ایران آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، فیلم سینمایی ماندوو پس از فیلم مستند بلند "همه مادران من (دایکانی من) دومین فیلم بلند به کارگردانی ابراهیم سعیدی محسوب می گردد، این فیلم تا کنون در دهها جشنوارە معتبر بین المللی همچون لوکارنو، تورونتو، تسالونیکی، کمیرایمیج، پوسان، بیروت، دبی و... شرکت داشتە و جوایز فیبرشی از جشنوارە بین المللی ایروان ارمنستان و جایزە ویژەی هیئت داوران و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن از جشنوارە بین المللی بیروت را بە خود اختصاص دادە است و اکران آن در گروە هنر و تجربە اولین نمایش فیلم در ایران محسوب می شود.

داستان فیلم ماندوو برگرفتە از شخصیتهای واقعیست، فیلم بە یک خانوادە آوارە کورد ایرانی درعراق می پردازد کە پس از حدود سی سال آوارگی پدر خانوادە کە پیر و مریض احوال شدە است، تصمیم می گیرد برای گذراندن آخرین روزهای زندگیش بە زادگاهش در کوردستان ایران برگردد، سفر و سختیهایش وسیلەای می شوند تا شخصیتها در تنگناهای حوادث بیشتر و بهتر همدیگر را بشناسند.

ابراهیم سعیدی متولد 1344مهاباد و فارغ التحصیل سال 1375 سینما از دانشکدە سینما و تئاتر دانشگاە هنر می باشد، او تا کنون در ساخت دهها فیلم مستند و داستانی در ایران و خارج از کشور مشارکت داشتە کە نتیجە ان ساخت 5 فیلم کوتاە و سە فیلم مستند بلند و یک فیلم سینمایی نگاتیو 35 و مونتاژ و فیلمبرداری بیش از یکصد فیلم سینمایی، مستند و کوتاە بودە و در دهها جشنوارە داخلی و بین المللی شرکت کردە و موفق بە دریافت دهها جایزە داخلی و بین المللی شدە است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد