تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت ساعت ۱۱:۴۷ بازدید: 915      نظرات: 0      کد مطلب: 3705

9 روستا در اشنویه هم‌چنان در محاصره آب


فرماندار اشنویه از آبگرفتگی 9 روستا در این شهرستان بر اثر سیل اخیر خبر داد.

«اسعد خضری» با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اثر سیل اخیر هم‌چنان 9 روستا در آبگرفتگی کامل بوده  هم‌چنین امروز 44 واحد مسکونی که با نظر کارشناسان غیر قابل سکونت هستند تخریب می‌شوند.

اسعدی به تخریب یک مدرسه در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: مدرسه‌ای در یکی از روستاهای این شهرستان به‌طور کامل تخریب شده که به‌زودی با همت و تلاش آموزش و پرورش، بنیاد برکت و سازمان نوسازی شروع به احداث خواهد شد.

 وی با بیان این‌که به بخش کشاورزی این شهرستان 37 میلیارد تومان خسارت وارد شده است، خاطرنشان کرد: بر اثر سیل اخیر زمین‌های کشاورزی حاصلخیز به مدت چند سال غیر قابل کشت خواهد بود.

خضری تصریح کرد: یک واحد مرکز پرورش ماهی به ارزش ریالی یک میلیارد تومان و با 750 هزار قطعه ماهی قزل‌آلا آسیب‌دیده و دچار خسارت شده است.

وی افزود: با تخریب پل پوش آباد این شهرستان، تردد به روستای نالوس و شهرستان پیرانشهر مسدود شده و مردم از طریق پل روستای سرگیز به‌عنوان راه فرعی جهت تردد به این روستا استفاده می‌کنند، هم‌چنین مسئولان راهداری در تلاش برای ترمیم و بازسازی پل پوش آباد هستند.

خضری به تلاش برای جست‌وجوی جسد نوجوان غرق شده در سیل اشاره کرد و یادآور شد: با وجود تلاش‌های مأموران انتظامی و هلال‌احمر هنوز جسد وی یافت نشده و جست‌وجوها هم‌چنان ادامه دارد.

منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد