تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ساعت ۱۷:۵ بازدید: 678      نظرات: 0      کد مطلب: 3786

نخستین نمایشگاه طراحی آثار استاد مهدی ضیاءالدینی در سنندج افتتاح شد


به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان نمایشگاهی از آثار هنرمند مطرح طراحی، نقاشی و مجسمه سازی استاد مهدی ضیاءالدینی روز دوشنبه در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج برپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری -  تحلیلی هاژه، در این نمایشگاه مهدی ضیاء الدینی برای نخستین بار، 43 اثر طراحی در اندازه های 70 ×50 با موضوع آزاد و همچنین به صورت ویدیو پروژکشن برای بازدید علاقه مندان به تصویر درآورده است.
استاد مهدی ضیاء الدینی در سال 1340 در شهر سنندج بدنیا آمده و از دوران کودکی با علاقه ای که به نقاشی داشته در این زمینه فعالیت کرده اما از سال 1355 زیر نظر برادر خود استاد هادی ضیاء الدینی از اساتید به نام تجسمی کشور به صورت حرفه ای به نقاشی روی آورده است.
وی با ورود به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و زیر نظر استاد روئین پاکباز به ادامه فعالیت پرداخت.
بیش از 25 سال تدریس در مراکز مختلف هنری و دانشگاه های استان، آموزش هنرمندان در زمینه تجسمی که اغلب آنان امروز از هنرمندان مطرح استان محسوب می شوند بخشی از فعالیت های این هنرمند کردستانی است.
برگزاری ده ها نمایشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج از کشور از جمله سنندج، سقز، بانه، مریوان، چابهار، بیجار، اصفهان، تبریز، بوشهر و تهران در داخل کشور و نمایشگاه هایی در کویت، سوریه، کانادا، کردستان عراق در خارج از کشور در زمینه نقاشی و مجسمه در کارنامه فعالیتی این هنرمند دیده می شود. 
حضور در بیشتر بینال های سراسری کشور، نفر اول جشنواره هنرهای تجسمی در اصفهان و تهران، نفر اول مسابقه نقاشی در همدان و کسب تندیس مسایقه در کنار داوری در جشنواره های تجسمی در کرمانشاه، تهران، سنندج و اراک بخشی از سوابق فعالیتی وی محسوب می شود. 
نخستین نمایشگاه طراحی مهدی ضیاءالدینی تا 22 اردیبهشت در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج دایر بوده و در 2 نوبت صبح و بعدازظهر پذیرای بازدید علاقمندان است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد