تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ خرداد ساعت ۱۲:۶ بازدید: 1041      نظرات: 0      کد مطلب: 3980

افتتاح نمایشگاه دائمی صنایع دستی در مهاباد به مناسبت روز جهانی صنایع دستی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز شنبه 20 خرداد به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی در حمام میرزا رسول مهاباد واقع در میدان آرد مهاباد با حضور مسئولان، هنرمندان عرصه صنایع دستی و شهروندان افتتاح گردید.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه در روز جهانی صنایع دستی، حمایت از هنرمندانی است که سالها در این عرصه مشغول به فعالیت هستند و با برپایی این مجموعه می توان امیدوار بود که شهروندان و علاقمندان همیشه و بدون واسطه صنایع دستی خود را از هنرمندان خریداری نمایند.

ناصر صدفی افزود: در حال حاضر بیش از 35 هنرمند آثار خود را در این نمایشگاه ارئه داده اند و از کلیه هنرمندان در عرضه صنایع دستی دعوت به عمل می آید تا آثار خود را در این نمایشگاه به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به فعالیت 150 هنرمند که به صورت فعال و حرفه ای در این عرصه مشغول بکارند از فعالیت بیش ار 1000 نفری زنان و افراد خانگی در زمینه صنایع دستی خبر داد و گفت: اکنون در مهاباد رحمان هرمزیاری نشان ملی را در زمینه پاپوش های سنتی چاروق بدست آورده است.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد