تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور ساعت ۲۳:۳۱ بازدید: 501      نظرات: 0      کد مطلب: 4424

مریوان آماده برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی می شود


فرماندار شهرستان مریوان از آمادگی این شهرستان برای برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز دوشنبه 6 شهریورماه محمد شفیعی در جلسه هماهنگی برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ضمن ابراز این خبر، اظهار کرد : با همت و تلاش مسئولان و مدیران شهرستانی و استانی تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوهتر این جشنواره صورت گرفته است.

شفیعی گفت: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان یک برنامه ملی و دارای دغدغه های ملی است لذا تمامی مسئولین و مدیران موجود در راین شهرستان می بایستی تمامی توان و تلاش خود را در راستای برگزاری باشکوه این جشنواره به کار گیری نمایند.

وی ضمن تاکید بر آمادگی مریوان برای برگزاری این جشنواره بین المللی خاطرنشان کرد : به منظور برگزاری مراسم های افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره در روزهای آتی جلسه ای برگزار خواهد شد تا تمامی تدابیر این امر مهم مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره برای مردم اظهار کرد : برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی است که به شیوه مستمری برگزار می گردد و مردم نیز همواره مشتاق آن هستند و با آن انس یافته اند.

فرماندار مریوان تصریح کرد : در راستای برگزاری هرچه بهتر و باشکوهتر این جشنواره از شهرداری و مسئولان خدمات رسان این شهر انتظار می رود تا با زینت بخی به خیابان ها و معابر اصلی شهر زمینه برگزاری این امر مهم را فراهم نمایند.

تئاتر خیابانی مریوان مهمترین رخداد فرهنگی استان است

رئیس شورای شهر مریوان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد : جشنواره بین الملیی تئاتر خیابانی مریوان به عنوان یک رویداد فرهنگی می تواند به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه های تغییر سبک زندگی مردم قرار گیرد.

اسعد شیخ عطاری افزود :  جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان می تواند این شهر را از نظر توریستی و گردشگری به یک قطب این صنعت در کل کشور تبدیل نماید که لازمه این امر نیز هماهنگی بین دستگاه های موجود و مردم را می طلبد.

شیخ عطاری خاطرنشان کرد : متاسفانه شهرداری مریوان بدلیل بدهی هایی که دارد و همچنین میزان کم اعتبارات خود در سالجاری نمی تواند همانند سال های گذشته در روند اجرایی این امر مهم یاری های مالی داشته باشد.

وی عنوان کرد : پارک ملت مریوان و همچنین میدان ملا بیسارانی این شهر از سوی شهرداری برای بازسازی مجدد تخریب گشته است که متاسفانه با توجه به نزدیکی ایام برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان امکان آمادگی این مکان ها برای برگزاری تئاتر وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر مریوان افزود : میزان بدهی های شهرداری و همچنین کمبود امکانات موجود باعث شده است که این ارگان مردم نهاد نتواند به خوبی در امر برگزاری این جشنواره دخیل باشد اما می تواند در مابقی امورات اجرایی این امر خطیر یاری رسان دیگر مسئولان باشد.

اسعد شیخ عطاری در پایان سخنان خود اظهار کرد : کلیه اعضای شورای دور پنجم شهر مریوان آماده شنیدن تمامی انتقادهای سازنده مدیران و مسئولان و مردمی هستند که می خواهند شهر بیش از پیش توسعه یافته و آبادانتر گردد. 

گزارش و عکس: داود صالحی فرد، خبرنگار هاژه در مریوان
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد