تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان ساعت ۱۸:۳۷ بازدید: 889      نظرات: 0      کد مطلب: 4700

تحول و ارتقای بخش بهداشت و درمان مهاباد در طرح تحول سلامت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از تحول و ارتقای وضعیت بخش بهداشت و درمان مهاباد در طرح تحول سلامت در 5 حوزه خبر داد.

 

سامرند مرزنگ در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: تحول مطلوبی در بخش بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در 5 حوزه درمان، بهداشت، آموزش، فوریتهای پزشکی و خیرین صورت گرفته که جایگاه مهاباد در آینده را ارتقا می دهد.

وی افزود: در حوزه درمان بیش از 19 میلیارد تومان برای کلینیک تخصصی، مرکز ثبت و تشخیص بیماریهای سرطانی، احداث اورژانس، بروزرسانی تجهیزات و آزمایشگاه و همچنین هتلینگ بیمارستان مهاباد صورت گرفته است.

مرزنگ تصریح کرد: فاز اول اورژانس مهاباد تکمیل و به پایان رسیده است و در آینده ای نزدیک درمانگاه تخصصی آماده بهره برداری و به شهروندان ارائه خدمات می دهد. همچنین مرکز غربالگری سرطان نیز که از پروژه های شاخص حوزه درمان است در این شهرستان بزودی تجهیز و به بهره برداری می رسد.

مرزنگ در رابطه با حوزه بهداشت و آموزش اظهار کرد: در حال حاضر 13 مرکز سلامت در شهر و روستا ارائه خدمات می نمایند و گام بلندی در عرصه ایجاد خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت برداشته شده که شاخص های کیفی و کمی در این شهرستان را ارتقا می دهد. در بخش آموزش نیز تغییر کاربری مرکز آموزش عالی سلامت اخذ گردیده و بودجه تکمیل آن نیز اختصاص یافته و با به بهره برداری رسیدن آن گام مهمی در بخش آموزش برداشته می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در پایان با اشاره به افزایش پایگاههای فوریتهای پزشکی در سطح شهرستان و تجهیز بیمارستان به تجهیزات تصویر برداری نقش خیرین را در توسعه بخش درمان شهرستان را مهم و ارزنده خواند و از تلاش خیرین برای ارتقای شاخص های سلامت قدردانی کرد.

فرماندار مهاباد نیز با مطلوب خواندن گام های برداشته شده برای ارتقای بخش سلامت و بهداشت در شهرستان مهاباد، تلاش تمامی مسئولان و نماینده مردم مهاباد در اخذ مجوز بیمارستان 350 تختی و رفع مشکل بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان را ارزنده و قابل تقدیر خواند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد