تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۰:۵۵ بازدید: 1417      نظرات: 0      کد مطلب: 4747

پیشرفت فیزیکی 70 درصدی کمپینگ سهولان مهاباد


مدیرکل میراث فرهنگی ،‌صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: کمپینگ سهولان شهرستان مهاباد از پیشرفت فیزیکی70 درصدی برخوردار است .

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، جلل جباری در جمع خبرنگاران افزود: طرح ایجاد کمپینگ گردشگری سهولان شهرستان مهاباد از سال 92 در زمینی به مساحت 3500 متر مربع و در روستای سهولان که غار آبی و طبیعی آن مهمترین جاذبه های توریستی استان بشمار می رود ،‌ با اعتباری نزدیک به 6700 میلیون ریال آغاز شد که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و توجه ویژه دولت به توسعه زیرساختهای گردشگری مبلغ 5000 میلیون ریال دیگر نیز در سفر ریاست جمهوری به استان ،‌ به این طرح اختصاص داده شد که کار تکمیل این پروژه به شکل جدی تر در دست اقدام قرار گرفت .

وی با اشاره به طرح جامع این کمپینگ اظهار کرد: با تخصیص اعتبارات لازم از جمله اعتبارات تکمیلی ازمحل سفر ریاست جمهوری به استان ، این اداره کل در دو مرحله با پیمانکار ذی صلاح جهت اجرای این کمپینگ قرار داد منعقد نمود و در بازه زمانی مشخص و طبق پیش بینی های بعمل آمده ،‌اقدامات عملیاتی به اجرا در آمده است .

مدیرکل میراث فرهنگی ،‌صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی این کمپینگ گفت: احداث آلاچیق ها ،‌تکمیل دیوار محوطه ، تعریض و اجرای زیرسازی مسیرهای دسترسی ،‌ریختن شن نقلی در اطراف آلاچیق ها و خاک نباتی در محوطه برای کاشت چمن ،‌احداث دیوار حائل در مسیر به طول 280 متر و اجرای دال بتنی برروی پل سنگی موجود در مسیر و زیرسازی اساس و زیر اساس مسیر منتهی به آلاچیق ها بطول 320 متر ،‌ ازجمله اهم فعالیتهای صورت گرفته شده است .

جباری ادامه داد: در قرارداد دومی که با پیمانکار ذی صلاح منعقد گردید عملیات برق رسانی و تقویت شبکه در غار سهولان و هم چنین آماده سازی جهت احداث روشنایی در آلاچیق های موجود ، پیش بینی و اجرا گردیده است .

وی گفت: مجموعه اقدامات صورت گرفته حاکی از پیشرفت هفتاد درصدی این پروژه دارد و پیش بینی می کنیم با تخصیص اعتبار جدید به پروژه باقی مراحل آن به اتمام برسد .

منبع: ایسنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد