تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۵ آبان ساعت ۱۶:۱۲ بازدید: 884      نظرات: 0      کد مطلب: 4768

افتتاح کوچه کتاب و پارک کتاب در بانه


شورا و شهرداری بانه با مشارکت مردمی کوچه کتاب و پارک کتاب را افتتاح و به بهره برداری رساندند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کوچه کتاب بر اساس استفاده از ظرفیت مشارکت پذیری مردم و درگیر نمودن مستقیم آنها در مدیریت فرهنگی شهری طراحی شده است . اعتقاد به این مساله که تنها نمی توان با ترغیب مردم به خرید کتاب، اصل مشکل کمبود مطالعه را حل نمود و باور به این مساله که می توان هفته کتاب را نماد پرداختن به ریشه ها و اجرای راهکارهای اجرایی برای ترغیب جامعه به فرهنگ کتابخوانی کرد برنامه ریزی و اجرای کوچه کتاب با همکاری اهالی محترم و کتاب دوست ته رزه ۳ کلید خورد.

در همین راستا و با این حرکت می توان کتابهای داخل خانه های مردم که را دوباره زنده کرد آنهم با مدیریت مستقیم خودشان ، که خود می تواند باعث تقویت کارهای جمعی و مشارکتی در محله ها شود و این شروع حرکتی منسجم با هسته ایی فرهنگی خواهد بود که می توان برای دیگر موضوعات و مشکلات جامعه شهری از آن بهره برد.

پارک کتاب هم در ادامه حرکت های  فرهنگی،عمرانی ترسیم و قرار است تا مرجعی برای حرکات بعدی در راستای اهمیت نقش کتاب در توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر بانه شود.

در پایان فعالین این طرح ضمن تشکر از مردم و مسئولانی اعلام آمادگی کردند که در سایر مناطق نیز اگر ساکنین و مسئولان خواستند این پروژه را اجرایی کنند همکاری نمایند.

گزارش: اوین عباسی

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد