تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ آبان ساعت ۹:۴۸ بازدید: 904      نظرات: 1      کد مطلب: 4771

پنج گام متفاوت مردم استان کوردستان برای التیام درد زلزله زدگان


زلزله کرمانشاه که دل مادر را با مرگ فرزند داغ دار و کمر پدر را با ویران کردن رنج های چند ساله اش خم کرده است، دلیلی شد تا کبوتر مهربانی و نوع دوستی دل مردم ایران بسوی استان کرمانشاه به پرواز در آید.

این کبوتر در دل مردم شهرستان کامیاران به عنوان نزدیکترین شهرستان به استان کرمانشاه در قالب ایجاد سه کمپین برای جمع آوری کمک های مردمی به زلزله زدگان استان کرمانشاه بیدار شد. 
علاوه بر اقدام بزرگ شهرستان کامیاران که شامل جمع آوری کمک های مردمی و فرستادن آنها در قالب بیش از 250 ماشین مختلف به مناطق زلزله زده می شود در این میان چند تن از شهروندان این شهرستان با برداشتن پنج گام متفاوت راهی برای ماندن همیشگی خود در ذهن ها باز کردند. 
وقتی چو عضوی به درد آورد روزگار، فقیرترین مرد شهر، دست فروش بی بضاعت، اقدام دختری در روز تولدش، نامه های کودکان کانون پرورش فکری و حلقه ازدواج زوج جوان شهرستان کامیاران بهانه ای می شود تا ثابت کنند دگر عضوها را نماند قرار. 
وقتی مهربانی مرزها را شکست شریف تنگی وری از فقیران شهر کامیاران که معلولیت شدید جسمی نیز دارد هر آنچه پول داشت به زلزله زدگان استان کرمانشاه هدیه کرد. 
دومین گام را علی کریمی دست فروش بی بضاعت شهر برداشت وقتی که در اوج سختی روزگار و تنگ دستی با هزینه خودش چادری برای جمع آوری کمک های مردمی در شهر کامیاران برپا کرد. 
شراره شکراللهی دانش آموز روستای پالنگان داشتن دل بزرگ را با نوشتن پیام تسلیت برای جان باختگان زلزله کرمانشاه به جای تبریک بر روی کیک تولد خود زنانه معنی کرد. 
گام چهارم را کودکان کانون پرورش فکری این شهرستان با اجرای طرح (هر نامه یک دوست) که در قالب آن از طرف بچه های کامیاران برای کودکان مناطق زلزله زده نامه و دلنوشته فرستاده می شود، برداشتند. 
و اما آخرین گام این یادداشت را زوج جوانی برداشتند که وسعت و بزرگی دل آنها قابل مقایسه با وسعت هیچ اقیانوسی نیست چرا که برای هر زوجی گذشتن از حلقه های ازدواج شان تلخ ترین اتفاق زندگی آنها محسوب می شود. 
این زوج جوان کامیارانی با هدیه کردن حلقه های نامزدی خود به زلزله زدگان استان کرمانشاه حامل این پیام بودند که زندگی ما زمانی زیباست که زندگی همنوعان مان نیز زیبا باشد. 
از آنجا که این بلایای طبیعی غم های به وسعت اقیانوس ها و زخم های به عمق آتش فشان ها در وجود هر ملتی بر جای می گذارند، مردم ایران با حرکت های خود جوش خود در مواجهه با این بلاها سعی در کم کردن وسعت این غم و عمق این زخم ها می کنند و ثابت کرده اند هر کجا که لازم باشد غیرتمندان پای کار خواهند بود. 
زلزله ای با قدرت 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه روی داد که 436 کشته و بیش از 10 هزار و 203 مصدوم داشته است. 
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است. 
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، در این زلزله بیش از 31 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزیی شده است. 
در این زمین لرزه حدود 60 باب مدرسه ویران و به 70 باب مدرسه آسیب جدی وارد شده است. 
بنابر اعلام مسئولان استان کرمانشاه طی روزهای آینده و با انتقال دانش آموزان مدارس تخریب شده به مدارس سالم، دانش آموزان می توانند به کلاس های درس برگردند. 
منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند مهاباد ۱۳۹۶/۸/۲۹
بژی کامیاران

نظر خود را براي ما ارسال كنيد