تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر ساعت ۱۲:۳۴ بازدید: 1659      نظرات: 1      کد مطلب: 4838
آخرین وضعیت هواشناسی

اشنویه رکوردار بارش ها/ کاهش قابل توجه دما در منطقه


رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: طی 24 ساعت گذشته با ورد یک سامانه بارشی به منطقه 15 میلی متر بارندگی در شهر مهاباد و عمدتا به صورت باران گزارش شده است.

غفور محمدپور روز پنج شنبه 16 آذرماه 96 در گفتگو با خبرنگار هاژه افزود: بارش در روستاهای اطراف و برخی از شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی به صورت برف بوده که در روستای "کله کاوی" مهاباد میزان بارش برف 30 سانتی متر و در گردنه زمزیران 35 تا 40 سانتی گزارش شده است.

وی با اشاره به بیشترین بارش های جنوب استان گفت: در اشنویه 27 میلی متر، در سردشت 25 میلی متر و در پیرانشهر نیز 23 میلی متر گزارش شده است.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد اضافه کرد: این جو ناپایدار تا فردا صبح در منطقه ما به فعالیت خود به صورت پراکنده ادامه خواهد داد و انتظار می رود از فردا ظهر این جو از منطقه ما خارج گردد. همچنین از امروز شاهد افت محسوس فشار دما در منطقه از 8 تا 12 درجه سانتی گراد خواهیم بود.

محمدپور سرعت باد را در دو روزه گذشته در شهرستان مهاباد 65 کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: روز پنج شنبه کمینه دمای هوای مهاباد 2 درجه بالای صفر است که نسبت به شب گذشته 7 درجه سردتر شده است، همچنین بیشترین میزان دما نیز 6 تا 7 درجه خواهد بود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کامران جشن ۱۳۹۶/۹/۱۶
باسلام میخواستم بپرسم نقشه های هواشناسی زمستدن امسال چطوری پیش بینی کرده اند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد