تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر ساعت ۱۷:۳۲ بازدید: 1688      نظرات: 0      کد مطلب: 4869

افتتاح یک سالن ورزشی به همت خیر مدرسه ساز در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 22 آذرماه با حضور مسئولان و به همت خیر مدرسه ساز سالن چند منظوره جلیل خسرو شاهی به مساحت 1630 متر مربع، دارای دو سالن مجزا برای رشته های ژیمناستیک، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون با تمام امکانات افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در این مراسم اظهار کرد: میانگین برخورداری دانش آموزان شهرستان مهاباد از فضاهای ورزشی و آموزشی از میانگین کشوری پایینتر بوده که با تلاش خیرین مدرسه ساز شهرستان، استان و کشور تا آغاز سال تحصیلی جدید شاهد ارتقای این میانگین سرانه در مهاباد نسبت به سالهای گذشته خواهیم بود.

کامبیز شاوله افزود: در حال حاضر 29 مدرسه در شهرستان مهاباد در حال ساخت، بازسازی و تعمیر قرار دارند که بزرگترین آن مدرسه 22 کلاسه علوی می باشد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش خیرین مدرسه ساز تصریح کرد:  زمین این سالن، موقوفه خیر مدرسه ساز مهابادی حاج صالح شاطریان بوده و سید رضا کروبی هزینه ساخت آن را متقبل شده است.

رضا کروبی خیر مدرسه ساز نیز با اشاره به ساخت 457 مدرسه توسط جلیل خسرو شاهی اظهار کرد دلیل نامگذاری این سالن ورزشی به نام این خیر مدرسه ساز به پاس زحمات ایشان و تفکر وی در زمینه رفع محرومیت بدون تعصب در تمامی نقاط کشور می باشد.

این خیر مدرسه ساز در ادامه مراسم بنا به درخواست مسئولان شهرستان هزینه تکمیل سالن ورزشی نیمه کاره مدرسه شایسته، را نیز برعهده گرفت.

بیان آمار و ارقام و اعلام برخورداری دانش آموزان مهابادی از سرانه 2 میلی متری فضای ورزشی بغض مجری و امام جمعه شهرستان مهاباد را درپی داشت و ماموستا سهرابی در سخنرانی احساسی خود ضمن تقدیر و تشکر از همت خیر مدرسه ساز و سایر خیرین در امر بازسازی مدارس و ایجاد زیرساختهای آموزشی، ورزشی و علمی  اظهار کرد: مایه تاسف است که نخبگان آینده در چنین فضاهایی باید درس بخوانند و با جهانیان به رقابت بپردازند، این درحالیست که بسیاری از سرمایه داران حسابهای میلیاردی خود را در بانکها گذاشته اند و هر لحظه امکان فوت و جا گذاشتن آن بدون انجام کاری خیر وجود دارد.

علی آخوندیان رئیس خیرین مدرسه ساز استان آذربایجان غربی نیز در ادامه مراسم اظهار کرد: این مجمع 1176 مدرسه در قالب 5910 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 273 میلیارد تومان را به بهره برداری رسانده اند.

وی افزود: امسال نیز 51 مدرسه در قالب 272 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان افتتاح گردیده و 21 مدرسه در قالب 90 کلاس درس برای سال آینده کلنگ زنی شده است.

آخوندیان در ادامه ضمن تقدیر از خیرین مدرسه ساز و دعوت خیرین دیگر برای ایجاد مدارس اظهار کرد: این مجمع بازسازی و ساخت 33 مدرسه از 78 مدرسه تخریب شده در استان کرمانشاه را نیز برعهده گرفته است.

وی در پایان از افزایش 20 درصدی میزان تعهد خیرین مدرسه ساز استان از 37 میلیاردی در جشنواره 18 به 45 میلیارد در جشنواره 19 مجمع خیرین علی رغم رکود بی سابقه و مشکلات اقتصادی خبر داد و گفت: دغدغه ی اصلی خیرین مدرسه رفع محرومیت ها در همه نقاط کشور است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد