تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۱۲:۲۱ بازدید: 813      نظرات: 0      کد مطلب: 5045
با حضور معاون صنایع دستی آذربایجان غربی

افتتاح دو طرح حوزه گردشگری و صنایع دستی در مهاباد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز پنج شنبە 12 بهمن ماە به مناسبت ایام دهه فجر دو طرح کارگاه سفالگری حوض فیروزه و دفتر خدمات مسافرتی(هوایی و گردشگری) دنیا سیر مهاباد، با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد. 
طرح"کارگاه سفالگری حوض فیروزه" در خیابان آش مام احمد مهاباد افتتاح گردید.
کریمی آذر رئیس صندوق کارآفرینی امید در ارتباط اظهار کرد: این طرح در راستای اشتغالزایی با اعتبار 750 میلیون ریال(500 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 4 درصد از صندوق کارآفرینی امید و 250 میلیون ریال آورده شخصی) با ایجاد اشتغال مستقیم برای 3 نفر افتتاح گردید.
وی افزود: این طرح برای اولین بار در جنوب آذربایجان غربی راه اندازی و امید است با همکاری بیشتر با میراث فرهنگی چنین برنامه هایی در سطح شهرستان ادامه یابد.  
خانم رنجبر معاون صنایع دستی آذربایجان غربی اظهار کرد: مهاباد یکی از شهرهای فعال در زمینه صنایع دستی است و در رشته های مصنوعات چوبی، چرم و... بیشترین هنرمندان را در استان دارد، بر ایم اساس سعی و تلاش ما تأکید بر اشتغالزایی در زمینه های صنایع دستی و گردشگری در شهرستان است. 
کوثر جاف مسئول کارگاه نیز اظهار کرد: مدت ۵ سال است که در حوزه سفالگری مشغول به فعالیت هستم و دارای پروانه تولید نیز می باشم. 
وی ادامه داد: در این کارگاه انواع طرح های سفالی تولید و کلاس های آموزشی این هنر دایر است و علاقه مندان می توانند جهت خرید و سفارش و یادگیری مراجعه نمایند. 
طرح دوم "دفتر خدمات مسافرتی(هوایی و گردشگری) دنیا سیر مهاباد" در ساختمان هلال احمر مهاباد افتتاح شد.
دکتر شهابی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد اظهار کرد: این دفتر خدمات با اعتبار 4 میلیارد ریال آورده شخصی با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم برای 3 نفر ایجاد شدە است.
وی افزود: با افتتاح این دفتر تعداد دفاتر خدماتی مسافرتی موجود در مهاباد بە 8 مورد خواهد رسید. 
شیخ آقایی مسئول این دفتر خدماتی نیز گفت: در این دفتر بلیط هواپیما، قطار و تورهای گردشگری به تمامی کشور، سراسر دنیا و انواع خدمات مربوط به آن ارائه خواهد شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد