تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۰ اسفند ساعت ۱۹:۴۴ بازدید: 2536      نظرات: 2      کد مطلب: 5196

رهاسازی 134 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای آذربایجان غربی از رهاسازی 134 میلیون متر مکعب آب از سدهای ارومیه، بوکان و مهاباد به دریاچه ارومیه خبر داد.
یاسر رهبردین در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در خصوص برنامه رهاسازی آب از سدها با توجه به ابلاغیه های وزارت نیرو و مصوبات  ستاد دریاچه ارومیه در حال حاضر رها سازی از سدهای شهرچای به میزان 52 میلیون متر مکعب و سد شهید کاظمی به میزان 70 میلیون متر مکعب درحال رها سازی است و در آینده نیز 13 میلیون متر مکعب آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه رها سازی می شود.
وی افزود:  برنامه انسداد انهار برای 9 رودخانه های فاقد سد از جمله نازلو، باران دوز، سیمینه رود و رودخانه گادر  برای هدایت آب به دریاچه ارومیه در حال اجرا می باشد و 220 متر مکعب آب بر ثانیه از کل 9 رودخانه حوزه دریاچه ارومیه به دریاچه ارومیه سرازیر می شود.
رهبر دین تصریح کرد: سال قبل 655 میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه رها سازی شده  و امسال نیز اگر بارش ها روند فعلی را ادامه دهند در وضعیت بهتری قرار خواهیم گرفت و گرنه با مشکل کمی رها سازی با توجه به ذخیره سدها روبرو خواهیم شد.
وی در ادامه با اشاره به میزان کمبود ذخیره برف در استان اظهار کرد: امسال 923 میلیون متر مکعب آب کسری مخزن در استان وجود دارد که 623 میلیون متر مکعب آن در سدهای حوزه دریاچه ارومیه قرار دارند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱۲/۱۱
دریاچه ارومیه نمی خوایم ابو هدر ندید
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱۲/۱۱
مدیران بی کفایت و بی لیاقت کل مملکت را دچار مشکل کرده اندباز به سیاست ویران کردن مناطق دیگر ادامه میدهند مگه مشکل دریاچه ارومیه با خشک کردن مناطق دیگه بر طرف میشه جلوی چاههای غیر مجاز را بگیرید اینهمه باغ هایی که دو ر و بر دریاچه گرفته اند خشک کنید محصولاتی بکارید که اب کمتر میخواهد و... نه اینکه جاهای دیگر استان را هم نابود کنید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد