تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۱۸:۱۸ بازدید: 1042      نظرات: 8      کد مطلب: 1590

پهلوان غیور کرد، پیشنهاد 400 هزار دلاری جمهوری آذربایجان را رد کرد


سیامند رحمان پهلوان غیور کرد و قویترین مرد جهان، پیشنهاد 400 هزار دلاری جمهوری آذربایجان را رد کرد.
 
به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی هاژه، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان قهرمان کرد اشنویه‌ای فوق سنگین جهان در رشته وزنه‌برداری معلولین پیشنهاد ۴۰۰ هزار دلاری جمهوری آذربایجان را رد کرد
عبدالله چمن گلی بعد از ظهر امروز در مراسم بدرقه سیامند رحمان به مسابقات پارالمپیک برزیل و روز خبرنگار که در محل سالن همایشهای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: دوران قهرمانی دورانی بسیار زودگذر است بنابراین ورزشکاران باید روحیه پهلوانی و اخلاق انسانی را بیاموزند و بر اساس آن با همگان رفتار کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان وعده داده است در مسابقات پارالمپیک ریو وزنه 305 کیلوگرمی را بالای سر ببرد که در این صورت رکود این مسابقات را خواهد شکست اما وی می‌تواند در این دوره از مسابقات حتی وزنه 310 کیلوگرم را نیز مهار کند.
وی با تجلیل از روحیه پهلوانی و نیکوکارانه سیامند رحمان اظهار داشت: این قهرمان کرد اشنویه‌ای فوق سنگین جهان در رشته وزنه برداری معلولین چندی پیش پیشنهاد 400 هزار دلاری جمهوری آذربایجان را رد کرد که این مهم نشان از روحیه بالای پهلوانی و انسانی وی دارد.
چمن گلی با تشریح برخی موانع بر سر راه ورزش قهرمانی گفت: ماده 88 قانون مصوب مجلس که اجاره دهی اماکن ورزشی را الزامی کرده به نوعی مانع از توسعه روحیه پهلوانی در بین ورزشکاران است و باید برای اصلاح این قانون فکری کرد والا ورزش قهرمانی از آن آسیب می‌بیند.
در این مراسم ضمن تجلیل از ورزشی نویسان آذربایجان غربی با اهدا 50 میلیون ریال به سیامند رحمان و با بریدن دو کیک ویژه روز خبرنگار و ویژه سیامند رحمان این قهرمان نام‌آور کشورمان برای اعزام به ریو بدرقه شد.
 
منبع: تسنیم

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
3
پاسخ به این اظهارنظر

علی قادری ۱۳۹۵/۵/۲۵
همچنان نفر اول قهرمانی وپهلوانی باش سیامندخان.

چندسال قبل فیلم زندگی سیامندرحمان راساختم که بارها ازشبکه مهاباد وشبکه سراسری دو سیما پخش شد تحت عنوان --می خواهم نفراول باشم - راستش حالا بیشتر خوشحالم از ساخت فیلمم وامیدوارم کاک سیامند همچنان نفراول دراخلاق -خنده پهلوانی وقهرمانی باقی بماند.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سوران ۱۳۹۵/۵/۲۰
بژي بو پياوتيت
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

فقیر و ندار ۱۳۹۵/۵/۱۸
بژی برا ی به رز سر کوتوبی هاوشاری
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رسول محمدامینی ۱۳۹۵/۵/۱۸
هر بژی سر کوتوبی انشاءالله رسول له مهاباد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۵/۱۸
خودا آگادارت بیت
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شاهو ۱۳۹۵/۵/۱۷
سعادت و سربلندی این پهلوان کورد را از خداوند متعال خواهانیم وامیدواریم که بازهم افتخار افرین باشند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

sadg ۱۳۹۵/۵/۱۷
دست ورزشکاربااخلاق کورد دردنکنه امیدوارم هم چون گذشته سرافرازبه کشورعزیزمان ایران برگردد خداپشت وپناهت پهلوان
15
5
پاسخ به این اظهارنظر

نسرین ۱۳۹۵/۵/۱۷
نظر شماخدا پشت وپناهت پهلوان

نظر خود را براي ما ارسال كنيد