تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۱۱:۵ بازدید: 1503      نظرات: 0      کد مطلب: 6254

ستاد بحران مهاباد تشکیل جلسه داد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز یکشنبە ۲۰ اسفندماە جلسە ستاد بحران شهرستان مهاباد در سالن فرمانداری برگزار شد.
عبدالە پور مسئول ستاد بحران فرمانداری مهاباد در ابتدای جلسه به قرائت بندهای طرح آماده باش کامل اعضا برای جلوگیری از هر گونه رخداد و مقابله با سوانح در ایام نوروز پرداخت.
ابراهیم آذر مسئول دفتر نماینده مهاباد گفت: برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار در چهارشنبه سوری پیشنهاد می شود مکانی برای برپایی این آیین سنتی در خارج از شهر با کنترل و نظارت نهادهای دولتی تعبیه شود و مراسم مربوط به این آیین و موسیقی های محلی در این مکان پخش گردد.
حسن پور مسئول دامپزشکی مهاباد اظهار کرد: از تمام اعضای ستاد بحران انتظار می رود برای مقابله با آنفولانزای فوق حاد در ایام نوروز آمادگی داشته باشند، اگرچه خوشبختانه تاکنون موردی از آنفولانزا در سطح شهرستان دیده نشده است.
کلیجی رئیس جهادکشاورزی مهاباد گفت: در حال حاضر وضعیت مزارع گندم مهاباد مناسب است ولی به خاطر زمستان معتدلی که داشتیم احتمال طغیان آفت سن وجود دارد که تمهیدات لازم برای مبارزه با آن اندیشیده شده است. 
عبدالهی رئیس امور آب مهاباد اظهار کرد: خوشبختانه امسال بارندگی ها در سطح شهرستان مناسب بوده است(امسال ۲٨٨ میلی متر بارندگی در مقایسه با سال گذشته که ۱۳۰ میلی متر بودە است) و حجم مخزن سد در حال حاضر ۱۴۲ میلیون متر مکعب است که نظیر آن سال گذشته ۷۵ میلیون متر مکعب بوده است و امیدواریم امسال شاهد سر ریز سد باشیم. 
فرماندار مهاباد گفت: در ایام عید و نوروز در سطح شهرستان مهمان های زیادی خواهیم داشت لذا می بایست تمهیدات لازم از طرف مسئولان برای مدیریت و برخورد مناسب با گردشگران و مهمانان صورت پذیرد، زیرا پایداری مسافر برای اقتصاد شهر اساسی است.
دکتر شجاعی افزود: خوشبختانه حدود ۳ سال است که مراسم چهارشنبه سوری در خارج از شهر برگزار می شود و مردم در داخل شهر نمی مانند که در این امر سازمان های مردم نهاد کمک شایان کرده اند. 
وی اضافه کرد: از ادارات خدمات رسان انتظار داریم که در ایام عید و سال نو شاهد قطع آب، برق، گاز و... هیچ یک از همشهریان نباشیم و برنامه های از این دست به بعد از عید موکول گردد.
عکس: بهروز جلفایی آذرارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد