تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند ساعت ۱۷:۱۲ بازدید: 282      نظرات: 0      کد مطلب: 6275

نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری هاژه روز سه شنبه مورخه 22 اسفند ماه سال جاری نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی مهاباد در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.
نماینده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایری موکریان غربی در مورد این نوع بیمه گفت: اهداف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایری کاهش اختلاف طبقاتی، تامین بار عادلانه و کاهش رفت و آمد روستائیان است و از ویژگیهای آن می توان به بازنشستگی، کارافتادگی، فوتی اشاره کرد. 
یوسف کرمی ادامه داد: همه کسانی که در روستا دارای زمین کشاورزی هستند و در شهر سکونت دارند، تعاونی زنبورداران و قالیبافان با شرط معرفی نامه از تعاونی تحت پوشش، شهرهای زیر 20 هزار نفر و رانندگان ماشینهای باری و بین شهری می توانند با توجه به وسعت توان خود با پرداخت سالیانه حداقل 210 هزار و حداکثر 480 هزار تومان در 2 قسط از این بیمه استفاده و از مزایای آن بهره مند شوند. 
کرمی  در مورد آمار بیمه شده مرکز بیمه خویش گفت: حدود 800 نفر تا حال حاضر خود را بیمه کرده اند که روستای قرقشلاق با 108 نفر بالاترین سطح بیمه شده را در بخش مرکزی را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل تعاون مجمع دهیاران بخش مرکزی گفت: مشکل جدی که در روستاهای بخش با آن مواجه هستیم به تفکیک زمین در داخل روستا برمی گردد و ما از بنیاد مسکن تقاضا داریم که در این مورد با ما همکاری لازم را داشته باشد. از طرف دیگر پرداخت حقوق معوقه دهیاران و تعیین کردن شخصی برای راه انداختن ماشین آتش نشانی روستای قم قلعه که بجز روستای قم قلعه روستاهای دیگر را هم در حوزه کاری خویش قرار می دهد باید مورد توجه قرار گیرد.
کریمی در مورد برنامه مجمع دهیاران بخش مرکزی اظهار کرد: برنامه واگذاری غار سهولان به مدت 1 سال، خرید مصالح  و وسایل لازم برای دهیاران، صدور پروانه ساختمانی، تجمیع ماشین آلات دهیاران در یک نقطه خاص که همه روستاها امکان دسترسی به آن را داشته باشند، احداث سالن ورزشی، ایجاد صندوق شخصی بین خود دهیاران از فعالیتهای آتی مجمع به شمار می رود. 
کریمی در مورد سهام دهیاران در مجمع گفت: دهیاران باید هر کدام 1 میلیون تومان را پرداخت کنند برای 26 عضو قبلی هم که با پرداخت 500 هزار تومان عضو شده بودند باید ماب تفاوت دیگر را هم بپردازند. در کل سهم از 5 – 1 میلیون تومان می باشد و هر چه سهم افراد بیشتر باشد، خدمات بیشتری به آنها داده می شود.
تار رییس شوارای بخش مرکزی گفت: 18 روستای آغتاچی غربی که در مسیر برهان قرار دارند با همت نماینده مهاباد در مجلس دستور گازرسانی آن گرفته شده است. در مورد جام فوتبال محال متاسفانه کارشکنیهایی دیده می شود، امید است مسئولان اقدامات لازم را مبذول نمایند.
بخشدار مرکزی گفت: تفکیک ارضی کار دهیاری است و بنیاد مسکن تنها حق فنی می گیرد. دهیاران روستاهای گردشگری "سهولان، قره داغ، توت آغاچ، ایندرقاش" باید نسبت به تهیه تابلو و بنر برای مکانهای گردشگری اقدامات لازم را انجام دهند.
پاکزاد ادامه داد: پاکسازی داخل و حریم روستا، تشکیل شورای "سلامت، زکات، مدیریت بحران" در داخل روستا از وظایف دهیاران می باشد که نسبت به انجام آن باید اقدام کنند. نظام مند برگزار کردن جام نوروز و همکاری با اکیپ پاکسازی پایگاههای دارای مین و توجه به کمیسیون ماده 99 از وظایف دیگر دهیاران می باشد که باید همکاری لازم را در این رابطه داشته باشند.
در خاتمه نشست از طرف کمیته امداد امام خمینی مهاباد از همه دهیاران به پاس همکاریشان در سال جاری با آن نهاد تقدیر به عمل آمد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد