تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ فروردين ساعت ۱۵:۳۵ بازدید: 2684      نظرات: 1      کد مطلب: 6365
در واکنش به اظهارات شهردار مهاباد

رییس شورای شهر: از صدور مجوز ساخت زمین های مورد مناقشه گمرک اطلاعی نداریم


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە، روز جمعە ١٠ فروردین‌ماه 97 رییس شورای شهر مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژە بە اظهارات شهردار مهاباد در مورد صدور مجوز جهت ساخت زمین‌های گمرک واقع در جنب پارک ملت مهاباد واکنش نشان داد.

حامد حیدری گفت: هیچکدام از اعضای محترم شورای شهر مهاباد در جریان صدور مجوز جهت ساخت تعدادی از زمین‌های گمرک نبوده و شهردار شخصاً اقدام بە صدور مجوز کردە است.

وی افزود: قبل از مصاحبە آقای شهردار با پایگاه خبری هاژە، این مسئلە در جلسە شورا مطرح و قرار بر آن شد کە از انجام ساخت و ساز در آن منطقە جلوگیری شود کە نظر نمایندە مردم شریف مهاباد نیز بر این قرار بود که هیچگونە عملیات ساخت و سازی انجام نگیرد.
حیدری تصویب مصوبه تغییر کاربری این اراضی در دورە سوم شورای شهر مهاباد را رد کرد و گفت: پروندە این زمین‌ها در دورە سوم در حد طرح مطالعاتی باقی ماند و هیچگونه طرحی در این بارە مصوب نشدە است.
حیدری تصریح کرد: در حال حاضر که در طرح تفصیلی جدید مهاباد تعداد 14 قطعه از این زمین های مورد مناقشه به صورت کاربری مسکونی درآمده اند، برای خود ما هم ابهاماتی وجود دارد و آقای شهردار موظف است که این قضیه را روشن کند، زیرا همه اعضای شورا به تبدیل شدن این زمین ها به فضای سبز تاکید دارند.
وی در خصوص اعطای پروانه ساختمانی به این زمین‌ها تاکید کرد: سند تملکی این زمین، باغی است و مالک خواهان مجوز به تغییر کاربری به ساختمانی بوده است، حال چطور این مسئله صورت گرفته است این خود قضیه دیگر است.
رییس شورای شهر مهاباد هم چنین بر اتفاق نظر تمام اعضای شورا بر بازگرداندن این زمین‌ها به فضای سبز شهر تاکید کرد و گفت: از فرماندار محترم، نماینده مردم مهاباد در مجلس و همه سازمان‌های مردم‌نهاد تقاضا داریم که نسبت به تامین ملک مناسب از اداره مسکن و شهرسازی با قیمت مناسب بە منظور معاوضه با زمین های این اشخاص اقدام کنند.
 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

rahmank ۱۳۹۷/۱/۱۹
واقعاً دروغ گفتن وحاشا نمودن درسیست که باید سالها در کلاس درس آن در محضر آقایان نشست و آموخت

نظر خود را براي ما ارسال كنيد