تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت ساعت ۱۵:۴۱ بازدید: 708      نظرات: 0      کد مطلب: 6448

راهیابی دو فیلم و دو عکس از هنرمندان مهابادی به دهمین جشنواره فیلم و عکس ژیار


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، دو فیلم و دو عکس از فیلمسازان و عکاس مهابادی به دهمین جشنواره منطقه ای فرهنگ بومی فیلم و عکس ژیار راه یافتند.
 رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد گفت : دو فیلم و دو قعطه عکس از مدرسان انجمن سینمای جوانان مهاباد به دهمین جشنواره منطقه ای فرهنگ بومی فیلم و عکس سنندج راه پیدا کرد. 
رحیم بایزیدی افزود: دهمین جشنواره منطقه ای فیلم، عکس و فیلمنامه فرهنگ بومی با هدف معرفی فرهنگ و هنر منطقه و ایجاد تولیدات و تقویت سینمای کوتاه و شناخت جوانان مستعد با حضور 7 استان در سنندج برگزار می شود. 
رئیس انجمن سینمای جوانان اظهار کرد: فیلم کوتاه نویز سفید به کارگردانی عبدالقادر طه زاده در قالب مستند و فیلم پسر حافظه در قالب مستند داستانی کار ناصر نورانی و دو عکس از کیوان فهیمی مدرسان دفتر سینمای جوانان مهاباد به بخش مسابقه این جشنواره راه پیدا کردند. 
وی ادامه داد: هئیت داوران از بین 249 فیلم ارسالی، 183 فیلمنامه، 865 قطعه عکس و 65 مجموعه عکس 31 فیلم را در بخش داستانی، 18 فیلم را دربخش مستند، 15 فیلم را دربخش پویانمایی و 5 فیلم را در بخش تجربی و همچنین 39 قطعه عکس را از 35 عکاس و 5 مجموعه عکس را واجد شرایط در بخش نهایی معرفی کردند.
بایزیدی با بیان اینکه خانم شیلان سعدی فیلمساز و مدرس دفتر به همراه مهرداد سلیمانی، میر عباس خسروی نژاد، حمید قوامی و امید راستنبین هئیت انتخاب بخش فیلم دهمین جشنواره منطقه ای ژیار را برعهده داشتند گفت: 1362 اثر در سایت دهمین جشنواره منطقه ای بومی فیلم و عکس ژیار ثبت شده بود و این جشنواره در 18 الی 20 اردیبهشت ماه در سنندج برگزار می شود. 
انجمن سینمای جوانان مهاباد یکی از انجمن های فعال در زمینه آموزش فیلمسازی و مشاغل سینمایی در جنوب استان با سابقه سه دهه فعالیت و از مراکز مهم کشور به شمار می رود که در حال فعالیت است که سالانه شاهد حضور فیلمسازان و عکاسان این دفتر در جشنواره های داخلی و خارجی است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد