تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۷:۲۹ بازدید: 703      نظرات: 0      کد مطلب: 8594

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، محفل شهرستانی قرآن کریم با مشارکت سپاه و دفتر کانون های مساجد در مسجد حضرت اسماعیل(ع) مهاباد برگزار گردید.

محمد ارجمندی مسئول دفتر کانون های مساجد مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد:هدف از برگزاری این برنامه در این مسجد ترغیب و تشویق قرآن آموزان این مسجد است.

وی افزود: حضور ویژه اعضاء و شاگردان کلاس های قرآنی کانون فرهنگی اخلاص مسجد حضرت اسماعیل(ع) به چشم می خورد.

وی تصریح کرد: این محفل که به مناسبت ماه مبارک رمضان طی برنامه ای به نام وحدت شیعه و سنی ترتیب یافت وقاریان ممتاز و برتر منطقه از شهرهای همجوار جهت تلاوت آهنگین دعوت به عمل آورده است..

حاج ماموستا علی اسلام نژاد، امام جماعت مسجد حضرت اسماعیل(ع)در آغاز این مراسم، رمز وحدت آفرین جامعه مسلمانان را این کلام بزرگ الهی یعنی قرآن دانستند و قرآن را کتاب انسان سازی و نسخه همیشگی بهبود اجتماعی توصیف نمودند.

وی با تلاوت آیاتی در خصوص وحدت مسلمین، تشکیل گروه هایی در راستای اختلاف و تفرقه بین مسلمانان را خروج از اصل قرآن دانسته و عمل به اصل وحدت را از ارکان این دین مبین دانستند.

وی در ادامه اظهار کرد: یکرنگی و وحدت مسلمانان را موجبات ایجاد ید واحده در مقابل کلیه خشونت ها و درگیری های ناخوشایند منطقه ای و چشم تجاوز بیگانگان و جبهه کفر دانستند.

ابراهیمی، مسئول فرهنگی و اجتماعی سپاه نیز بااشاره به برگزاری این محفل، یکی از ثمرات استفاده از قاریان شیعه و سنی در این محفل را رخ نمایی قرابت و نزدیکی و وحدت مذاهب دانسته که در پی ایجاد آرمان بزرگ اسلام، در حرکت می باشند.

در این مراسم آقایان علیرضا فتحی از میاندوآب، حسن یوسف خوانی از بوکان و محمد ارجمندی از مهاباد به تلاوت طنین انداز آیات قرآن پرداختند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد