تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ خرداد ساعت ۱۳:۲۴ بازدید: 950      نظرات: 0      کد مطلب: 8607

تابلوهای راهنمای گردشگری داخل و خارج از شهر مهاباد نوسازی شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز شنبە ۱۹ خرداد ماە رئیس ادارە میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد از نوسازی تابلوهای راهنمای گردشگری در داخل و خارج از شهر مهاباد خبر داد.
دکتر آرش شهابی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در راستای هدایت و راهنمایی مسافران و گردشگران، راهنمایی و معرفی اماکن گردشگری و تاریخی، نوسازی تابلوهای راهنمای گردشگری در داخل و خارج از محدوده شهر به همت اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری انجام شد.
وی افزود: در این راستا  تعداد بیش از 40 تابلوی راهنما و معرفی اماکن تاریخی و گردشگری در ابعاد متفاوت و گاها پشت و رو در داخل و خارج  از شهر تعویض شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد تصریح کرد: نصب تابلوهای راهنما برای هدایت گردشگران و معرفی جاذبه های تاریخی امری ضروری است که این امر از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان استان تامین اعتبار گردید.
دکتر شهابی ادامه داد: یکی از دلایل سرگردانی گردشگران به ضعف اطلاع رسانی در سفر مربوط می شود. تابلوها از جمله مهمترین منابع اطلاع رسانی به گردشگران و مسافران هستند که در برخی مواقع کم اهمیت درنظر گرفته می شوند. بر این اساس اطلاع رسانی درست در کنار جاذبه گردشگری و مهمان پذیری مردمان مهمان نواز، از جمله موارد شاخصی هستند که موجب می شود چرخ گردشگری منطقه درست بچرخد.
 
وی اضافه کرد: در محورهای مواصلاتی نیز کمبود تابلوهای راهنمایی در مسیرهای مختلف رسیدن به مکان های تاریخی و علی الخصوص به جاذبه های بی نظیر مهاباد مانند کانی برازان، فقرقا، سهولان و... احساس می شود که این امر به سادگی ممکن است مسافر کم حوصله قید بازدید یا بیشتر ماندن در این شهر را بزند در صورتی که کافی است در کنار میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سایر متولیان این امر مانند شهرداری ها و دهیاریها و ادارات متولی مثل راهداری و... نیز به علائم راهنمای مکان های گردشگری به مثابه یکی از ارکان صنعت گردشگری شهرستان قرار نگاه کنند تا توجه بیشتری به تابلوهای راهنما شود.
این مقام مسئول در آخر خاطرنشان کرد: امسال در اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی نیز این موضوع جزو طرحهای پیشنهادی قرار گرفته است که در صورت تصویب و تخصیص اعتبار اقدامات لازمه انجام خواهد گرفت.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد