تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ شهريور ساعت ۱۰:۳۶ بازدید: 2340      نظرات: 9      کد مطلب: 1898

تحقق وعده های رییس جمهور در مهاباد، از وعده تا عمل


هاژه ـ حدود سه ماه و نیم پس از سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به شهر کردنشین مهاباد، بارقه های امید جهت حل و به ثمر رساندن برخی مشکلات توسط دولت تدبیر دیده می شود.

سفری که با استقبال بی نظیر مردم مهاباد و اشک ها و لبخندهای برخی مسئولین نیز همراه بود. اما آنچه در این میان مهم به نظر می رسد نشست های مسئولین و ایجاد کارگروه های تخصصی جهت دریافت نظرات و مشکلات شهرستان به منظور تکمیل نسخه ای نهایی و با امضای هر کدام از جمله (نماینده مردم در مجلس، رییس شورای شهر، رییس شورای شهرستان، امام جمعه) جهت تقدیم به شخص رییس جمهور بود.

نامه ای در 31 بند که اجرا و تحقق هر کدام از بندهای آن ضروری، حیاتی و بسیار مهم به نظر می رسد. از جمله اجرای اصول معطل مانده قانون اساسی خصوصاً اصول 12 ، 15 و 19 و ایجاد بسترهای مناسب برای آموزش زبان کُردی در سطح مدارس و دانشگاه، بازنگری جدّی در تقسیم مسئولیت‏ های استانی و به کارگیری نیروهای زبده ‏ی کُرد در سطوح مختلف تصمیم‏ گیری و مدیریتی استان بر اساس شاخص‏ های جمعیتی و پتانسیل و سرمایه نیروی انسانی، ایجاد مراکز پیراپزشکی و دانشکده پرستاری، به کارگیری نیروهای بومی در پتروشیمی مهاباد، حل مشکلات کشت و صنعت، تخصیص اعتبار جهت حل مشکلات مهم شهری، تسریع در اجرای عملیات اتوبان ارومیه – مهاباد و مهاباد – میاندوآب با اولویت اصلاح نقاط حادثه ‏خیز و...

در همین ارتباط جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه 29 شهریورماه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد:

به دنبال درخواست ما از ریاست محترم جمهوری پیرامون حل مشکلات شهرستان، خوشبختانه جوابيه و ابلاغ دستور رسمی ایشان توسط معاون اجرايی ریاست جمهوری جناب آقای شریعتمداری به صورت جداگانه و طی نامه به هر کدام از نهادها و ارگانهای مربوطه فرستاده شد.

نماینده مهاباد در ادامه افزود: با اطمینان کامل جهت پیگیری و به ثمر رساندن هر کدام از بندها و ابلاغیه های ریاست جمهوری تلاش خواهیم کرد چرا که مهمترین مشکلات مهاباد در این نامه بیان شده است.

حال که کمتر از یک سال به انتخابات ریاست جمهوری مانده، باید دید تدبیر دولت، جهت به ثمر رساندن امید در مردم مهاباد چگونه خواهد بود.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شاهو ۱۳۹۵/۷/۱۵
با سلام خدمت نماينده محترم و درود بر شرف مردم هميشه سر افراز مهاباد
انشالله كه حضور رييس جمهور محترم در ميان مردم بافرهنگ مهاباد باعث خير و بركت و برداشتن تبعيض ها باشد. مهابادى شهرى است كه سالهاست لياقت استان شدن را دارد و از قبل از انقلاب هم اين وعده ها بود كه ناتمام ماتد. انشالله كه با پيگيريهاى مجدانه نماينده محترم تمامى خواسته هاى مردم اين ديار پاك پيگيرى و به واقعيت بپيوندند تا همچنان مهاباد چراغ روشنى براى منطقه و جنوب استان باشد.
شكى نيست كه با وجود جناب آقاى مهندس محمودزاده به تمامى درخواستهايمان خواهيم رسيد.صبور باشيم تا به تمامى آرزوهايمان برسيم. انشالله
در پايان لازم به ذكر است از دولت تدبير و اميد از اينكه دعوت مردم شريف مهاباد را پذيرفتند تشكر كنيم.
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

صلاح ره سه ن ۱۳۹۵/۷/۶
مهاباد شدیدا به یک بیمارستان 400 تختی و بیمارستان تأمین اجتماعی نیاز دارد... علی رغم وعده های بسیار هنوز خبری نیست
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

روناک ۱۳۹۵/۶/۳۰
به امید خدا و تلاش آقای محمودزاده و بزرگان مهابادی مشکلات کم شود
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

روناک ۱۳۹۵/۶/۳۰
به امید خدا و تلاش آقای محمودزاده و بزرگان مهابادی مشکلات کم شود
5
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۶/۳۰
از زحمات همه سپاسگزاریم از تلاشهای آقای محمودزاده بینهایت سپاسگزاریم از هاژه عزیز تشکر میکنیم همگی خسته نباشید باز هم تشکر آقای محمودزاده
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۶/۳۰
همش داستانه
1
3
پاسخ به این اظهارنظر

رضااسلامیان ۱۳۹۵/۶/۲۹
امید تنها کاری که میشه انجامش داد ام ار ای هم رفت بوکان به سلامتی اقایان البته ما بخشییم نهشهر
آرام از بوکان ۱۳۹۵/۶/۳۰
هر چه دل تنگت میخواهد بگو
0
3
پاسخ به این اظهارنظر

یوسف ۱۳۹۵/۶/۲۹
سلام.ازین حرفها زیاد گفته شده.....بسه
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیم اتشبار ۱۳۹۵/۶/۲۹
باسلام ودرود از زحمات بی دریغ مسئولین در راستای اجرای تحقق برنامه های رئیس جمهور ، و پیگیری مشکلات مردم در این زمینه نهایت تشکر را داریم.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد