تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير ساعت ۱۴:۷ بازدید: 1086      نظرات: 0      کد مطلب: 9777
در راستای کاهش مهریە و هزینە های ازدواج و زمان مجالس ترحیم

نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد اجتماعی با جمعی از روحانیون مهاباد برگزار شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز چهارشنبە ۲۰ تیرماە نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد اجتماعی با جمعی از روحانیون به همت انجمن اجتماعی زاگرس برای "بررسی دو مسئله هزینه های بالای مجالس ترحیم و هزینه های بالای ازدواج، خصوصا مهریه" در ساختمان شورای خیرین سلامت برگزار گردید.
علی نادری مدیرعامل انجمن اجتماعی زاگرس اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست با حضور نمایندگان انجمن های مردم نهاد و جمعی از روحانیون بررسی دو مسئلە عمدە "هزینە های مجلس ترحیم و هزینە بالای ازدواج خصوصا مهریه" بوده است که امیدوارم در راستای رفع و کاهش این معضلات اقدامات خوبی انجام گردد. 
شریفی نمایندە سمن های مهاباد گفت: نقش روحانیون در کاهش امر هزینه های مجلس ختم و ازدواج و مهریه بسیار پر رنگ و امید است که با همکاری این عزیزان این مشکلات به حداقل برسد.
ماموستا ابوبکر محمدکریمی، امام جمعه مسجد حاجی صالح شاطری گفت: مسئله مجلس ترحیم و مهریه معضل بزرگی برای خود روحانیون است که پیشنهاد می شود با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی موجود این مسائل بروز رسانی گردد. 
فرخی از روانشناسان و از اعضای انجمن اجتماعی زاگرس با انتقاد از نرخ بالای مهریه در مهاباد گفت: با وجود شرایط متفاوت فرهنگی و موقعیت ویژه آن در سطح شهرهای کوردنشین این هزینه ها و نرخ های بالای جای بسی نگرانی است.
در این نشست هر یک از روحانیون حاضر و اعضای سازمان های مردم نهاد به بیان دیدگاه های خود در خصوص کاهش هزینه های مجالس ترحیم و هزینه های ازدواج و مهریه پرداختند.
شایان ذکر است در این نشست تصمیم بر این گرفته شد که کمیته ای با ۷ نفر عضو تشکیل و مقدمات کاهش مهریه به سقف حداکثر ۶۳ مثقال طلا و کاهش زمان مجلس ترحیم به دو روز به مدت ۲ ساعت در بعدازظهرها را با مشورت با فعالین مدنی، روحانیون و سازمان های مردم نهاد فراهم و آن را به صورت مکتوب درآورند.
عکس: پولا آغازارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد