تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۸ تير ساعت ۲:۲۵ بازدید: 695      نظرات: 0      کد مطلب: 1189

مراسم رونمایی از دیوان محب مهابادی برگزار شد+تصاویر

بە گزارش پایگاە خبری ـ تحلیلی هاژە، روز سە شنبە ٨ تیرماه، مراسم معرفی و رونمایی از دیوان اشعار، شاعر جوان مهابادی ساکار صوفی زاده (محب مهابادی) به نام "سۆزی دڵ" با حضور جمعی از شاعران، ادیبان، نویسندگان، فعالان فرهنگی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر، شهرداری و رسانه ها برگزار گردید


مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیر مقدم به حضار، به بیان فعالیت های فرهنگی و ادبی یکسال اخیر در مهاباد پرداخت. وی با اشاره به برگزاری فعالیت های فرهنگی ـ هنری مختلف در سطح مهاباد، این شهر را نگین ادبی و هنری مکریان معرفی کرد و از همه تلاشگران این عرصه تشکر نمود. مرادی همچنین از کار ارزنده و با ارزش شاعر جوان (محب مهابادی) تشکر و برای وی آرزوی موفقیت کرد.
آقای اسماعیل مصطفی زاده مدرس و استاد دانشگاه نیز در این مراسم گفت: آقای ساکار صوفی زاده با توجه به سن و سال کم و جوان بودنشان آینده درخشانی در ادبیات و اشعار کردی خواهد داشت و ابراز امیدواری کرد که مسئولین شهرستان با حمایت بیشتر از قشر جوان راه ورود آنان را به عرصه های مختلف اجتماعی بخصوص ادبیات و فرهنگ هموار سازند.
آقای حسن رشیدی رئیس دانشگاه سماء مهاباد نیز ضمن تبریک به آقای صوفی زاده به بررسی جامعه شناسی شعر پرداخته و خاطرنشان کرد مبحث جامعه شناسی یکی از ارکان مهم شعر است که خوشبختانه در سروده های آقای صوفی زاده این نگاه وجود دارد.
در ادامه آقای ساکار صوفی زاده همراه با تک نوازی تار توسط آقای احمد احمدتوزه به دیکلمه بخشی از اشعار خویش پرداخت.   آزاد محمودی مسئول انجمن خوشنویسان مهاباد در ادامه سخنرانی ها، به بررسی و بیان عناصر تشکیل دهنده شعر پرداخته و اشعار محب مهابادی را بیشتر با عنصر عاطفه قرین دانست.
همچنین در این مراسم خانم مهری پاکزاد مدرس و استاد دانشگاه، کلیات این کتاب را مورد بررسی و نقد قرار داد و به بررسی آن پرداخت.
رونمایی از دیوان اشعار محب مهابادی و تقدیر از وی پایان بخش مراسم این مراسم بود.

عکس از خبرنگار هاژه: حسین خالندی
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد